Advert

Kızıltepe’de sahura kadar satranç turnuvası düzenlendi

Kızıltepe’de sahura kadar satranç turnuvası düzenlendi
Kızıltepe’de sahura kadar satranç turnuvası düzenlendi Ekspres
Bu içerik 905 kez okundu.
Advert

Kızıltepe’de sahura kadar satranç turnuvası düzenlendi.

 

Türkiye Satranç federasyonu Mardin İl Temsilciliği ve Mardin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile Kızıltepe’de ‘Hikmet Usta Sahur Satranç Turnuvası’ düzenlendi.

 

Hikmet Kebap Salonu ev sahipliğinde yapılan ve işyerinin bünyesinde yer alan açık alan Şelale Kafe’de düzenlenen ‘Hikmet Usta Sahur Satranç Turnuvası’na 7’den 70’e büyük ilgi gördü. Yöresel kıyafetiyle oyuna katılan vatandaşların yanı sıra Türkiye satranç 1’incisi 7 yaşındaki Baver Yılmaz ve dünya 8’incisi 7 yaşındaki Tuana Abak da etkinlikte büyük ilgi gördüler.

 

Hikmet Usta, sınırsız çay, kahve, tatlı ve çiğköfte ikramıyla yerini satranç severlere tahsis etti.

Teravih namazından sonra vatandaşlar birlikte vakit geçirsin diye Türkiye Satranç federasyonu Mardin İl Temsilciliği ve Mardin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Kızıltepe ilçesinde düzenlenen “Hikmet Usta Sahur Satranç Turnuvası” Satranç severler büyük bir ilgi gösterdi. Turnuvada Türkiye satranç 1’incisi 7 yaşındaki Baver Yılmaz ve 7 yaşındaki Dünya 8’incisi Tuana Abak da yine hünerlerini sergileyip rakiplerini bir bir eledi. Her yaş grubundan satranç sporcusunun katıldığı ve 2 gün sürecek turnuva Sahur’a kadar devam edecek. İlk gün başarılı olanlar turnuvanın ikinci gün bügün (Pazar) final müsabakalarında karşı karşıya gelecek ve birincilere gelenlere madalya verilecek. Yarışma boyunca turnuvaya ev sahipliği yapan Hikmet Kebap Salonunun sahibi Hikmet Ölçer tarafından katılımcılara Çay, Çiğköfte, Mırra ve Tatlı ikramında bulunuluyor.

Turnuvaya köylerden de ilgi büyük

Turnuvanın Kızıltepe’de farklı kesimleri bir araya getirdiğini söyleyen Türkiye Satranç Federasyonu Mardin İl Temsilcisi Avukat Nazan Kaya, “Mardin ili, satranç sporunu çok seviyor. 10.000’den fazla lisanslı sporcusu ile biz büyük bir satranç ailesiyiz. Yıl içinde onlarca turnuvada yüzlerce sporcu yarışıyor. 4 yaşından 80 yaşına kadar, imamlardan öğrencilere her yaş grubundan sporcu bugün sahura kadar Satranç Turnuvasında yarışıyor. 100’e yakın sporcu 2 gün boyunca yarışmaya devam edecek. Şehirde olduğu kadar köylerde de olağanüstü bir ilgi var.

Kızıltepe milli sporcularıyla satrancın merkezi olmaya aday.

Yeni sloganımız “Sahura kadar satranç” Kahvelerde oyun oynayan yetişkinleri açık alanlarda satranç oynamaya davet ediyoruz. “Kızıltepe Sahurda Satranç Etkinliği” Türkiye’de kendi alanında ilk ve tek. Kızıltepe, iddialı oyuncularla, milli sporcularıyla satrancın merkezi olmaya aday.

Ayrıca bizi yalnız bırakmayan Kızıltepe Kaymakamımız Mehmet Yüzer’e, Mardin Gençlik Spor İl Müdürü Hadi Çomaktekin’e, STK ve Meslek odaları temsilcilerine, Basın mensuplarına, Kızıltepe’nin değerli esnafı Hikmet Ölçer’e, sporcu ve aileleri ile görev alan hakemlerimize teşekkür ederiz. Dedi.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin'de toplantı ve yürüyüşler 30 gün boyunca yasaklandı
Mardin'de toplantı ve yürüyüşler 30 gün boyunca yasaklandı
FIRAT CEWERÎ “Hep Yüreğimin Sesini Dinledim”
FIRAT CEWERÎ “Hep Yüreğimin Sesini Dinledim”