Advert

Belediye başkanı Yılmaz, İslam aleminin Bayramını kutladı.

Belediye başkanı Yılmaz, İslam aleminin Bayramını kutladı.
Belediye başkanı Yılmaz, İslam aleminin Bayramını kutladı. Ekspres
Bu içerik 721 kez okundu.
Advert

Kızıltepe Belediye başkanı Yılmaz, İslam aleminin Bayramını kutladı.

 

Kızıltepe Belediye başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutladı.

 

Belediye başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Türkçe ve Kürtçe olarak iki dilde yayınladığı Mesajında, bayramların barış, hoşgörü ve kucaklaşma duygularının arttığı günler olduğu hatırlatılarak, bayramların kin ve düşmanlıkların unutulması, herkesin birbirine elini uzatması ve eşitlik içinde bir arada yaşam arzusunun perçinlenmesi olduğbelirtildi. Mesajda, bugüne kadar bütün bayramları halklara barış ve kardeşlik getirmesi umuduyla karşılandığı ifade ederek şu ifadelere yer verdi,

“Demokrasi, eşitlik ve barış mücadelesini her zamankinden daha fazla büyütmemiz gerektiği bilinciyle, halklarımızın Ramazan Bayramını kutluyoruz. Bu bayramın da tüm halklarımızın acılarının sona ermesine, savaşa karşı barışa, ayrımcılığa karşı eşit yurttaşlığa ve özgürlük ve demokrasiye köprü olmasını diliyoruz. Bir daha bayramların buruk karşılanmaması umuduyla, bu coğrafyanın hak ettiği ve özlemi duyulan adaleti ve barışı sağlayacağımıza olan inancımızla tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı en içten duygularımızla kutluyoruz” denildi.

 

Kızıltepe Belediye başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, mesajının Kürtçe bölümünde ise şunları aktardı:

“Cejna Remezanê ya gelê me û ya hemû misilmanan pîroz be. Em hêvî dikin kû cejna Remezanê bibe wesîleyek ji bo aştî, aramî û bextewariyê. Em bi dilekî xemgîn cejna gelê xwe û alema îslamê pîroz diken. Cejna Remezanê li we pîroz be.”

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin'de toplantı ve yürüyüşler 30 gün boyunca yasaklandı
Mardin'de toplantı ve yürüyüşler 30 gün boyunca yasaklandı
FIRAT CEWERÎ “Hep Yüreğimin Sesini Dinledim”
FIRAT CEWERÎ “Hep Yüreğimin Sesini Dinledim”