Advert

Polis’ten çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik sigara-tütün denetimi

Polis’ten çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik sigara-tütün denetimi
Polis’ten çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik sigara-tütün denetimi Ekspres
Bu içerik 852 kez okundu.
Advert

Polis’ten çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik sigara-tütün denetimi.

 

Mardin il genelinde 10 ilçede "çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik okul çevreleri ile servis araçları denetimi ve tek dal sigara uygulaması yapıldı.

 

Mardin il merkezi ve ilçelerinde polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen "çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik okul çevreleri ile servis araçları denetimi ve tek dal sigara uygulaması" kapsamında çocukların sigara, tütün ve muadili ürün satışlarının önüne geçilmesi amacıyla uygulama yapıldı. Denetimlerde arandığı tespit edilen 4 şahıs yakalanarak haklarında gerekli yasal işlem başlatıldı.

 

Mardin iline bağlı 10 ilçede gerçekleştirilen denetimler kapsamında Kızıltepe ilçe emniyet müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi.

“12.06.2019 günü 11.00-15.00 ve 19.00-21.00 saatleri arasında toplam 78 ekip ve 227 personel ile "ilimiz genelinde çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik okul çevreleri ile servis araçları denetimi ve tek dal sigara uygulaması' gerçekleştirilmiştir.

 

Mardin il merkezi ve ilçelerinde yapılan "çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik okul çevreleri ile servis araçları denetimi ve tek dal sigara uygulaması" kapsamında çocuklarımıza sigara, tütün ve muadili ürün satışlarının önüne geçilmesi amacıyla: 117 umuma açık yer, 40 park ve bahçe, 49 okul ve çevresi denetlenmek suretiyle 2070 şahıs sorgulanmış olup, arandığı tespit edilen 4 şahıs yakalanarak haklarında gerekli yasal işlemlere başlanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin'de toplantı ve yürüyüşler 30 gün boyunca yasaklandı
Mardin'de toplantı ve yürüyüşler 30 gün boyunca yasaklandı
FIRAT CEWERÎ “Hep Yüreğimin Sesini Dinledim”
FIRAT CEWERÎ “Hep Yüreğimin Sesini Dinledim”