Advert

“Bir Şiiriniz Olsun!” isimli “Fanzin” okurla buluştu

“Bir Şiiriniz Olsun!” isimli “Fanzin” okurla buluştu
“Bir Şiiriniz Olsun!” isimli “Fanzin” okurla buluştu Ekspres
Bu içerik 458 kez okundu.
Advert

ŞEHİT İLHAN VARANK ORTAOKULU’NDA FANZİN-ŞİİR ETKİNLİĞİ YAPILDI.

“Bir Şiiriniz Olsun!” isimli “Fanzin” okurla buluştu.

 

Mardin-Artuklu Şehit İlhan Varank Ortaokulu öğrenci, veli ve öğretmenlerince hazırlanan  “Bir Şiiriniz Olsun!” isimli “Fanzin”, okulun çok amaçlı salonunda yapılan bir tanıtım etkinliğiyle okurla buluştu.

 

2019´un haziran ayında yayınlanan, “Bir Şiiriniz Olsun!” isimli fanzin; farklı dillerden şiirlerin de yer aldığı ürünlerle, Mardin Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şehmus SÜMER, Şube Müdürü Hasan BERHUNİ, okul müdürleri ve şiirsever öğrenci, veli ve öğretmenlerin destek ve katılımlarıyla yapılan bir kokteylle tanıtımı yapıldı. Fanzinin tanıtım etkinliğinde; şair öğrenci, veli ve öğretmenler şiirlerini okuyup, şiirlerinin olduğrengarenk fanzinleri imzaladı. Fanzin-Şiir etkinliğinin koordinatörleri Matematik Öğretmeni Ensari ÖZDOĞAN,  Türkçe öğretmenleri Metin AYDIN, Hakim BAYINDIR ve İngilizce öğretmeni Abdulselam AKTAŞ, yerel ve ulusal basının yoğun ilgi gösterdiği etkinlik hakkında bilgilendirme yaptı.

 

Nitelikli bir çalışmayla okurlarını karşılayan “Bir Şiiriniz Olsun!” isimli Şiir-Fanzin, öğrencilerin, velilerin ve öğretmenlerin duygu ve düşünceleriyle vücut bularak, okurlarının beğenisine sunuluyor.  “Fanzin” hakkında açıklama yapan Metin Aydın; “Fanzin, ingilizce fanatic ve magazine kelimelerinin kısaltması ile oluşturulan basılı materyaldir. Genellikle satış amacı güdülmeden dağıtılan yayınlardır. Şehit İlhan Varank Ortaokulu “Okuma Becerileri” ve “Yaratıcı Yazarlık” şeçmeli dersi öğrencileri tarafından başlattığımız ve okulun bütün öğrencilerini dahil ettiğimiz bu alternatif çaba, edebiyata meraklı öğrencilerin ürünleriyle gelişti. Edebiyata ilgili öğrenci, öğretmen ve velilerimizin de katılımıyla bu süreç nihayetlendi. Umarız, bu çabamız, nice fanzinlere vesile olur”.

 

Etkinliğe Katılan Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şeyhmus Sümer: “Fanzin-Şiiri çıkaran arkadaşlarımızı kutluyorum. Öğrencilerimizin daha başarılı çalışmalarla gündeme geleceğine inanıyorum. Bu gibi kültürel çabaları hep destekledim; destekliyorum. Bu vesileyle kendim de şiir yazacağım."

 

Şiir Fanzinini, Uçar Kırtasiye ve okul öğretmenlerinin katkılarıyla fotokopi şeklinde çoğalttıklarını belirten Şehit İlhan Varank OrtaokuluMüdüresi Ayşe DEMİRCAN; “Öğrenci, veli ve öğretmenlerimizin ortaklaşarak yaptığı bu FANZİN-ŞİİR etkinliğinin; eğitim ve öğretimde ciddi bir sinerji yaracağını düşünüyorum. Keyifli bir süreçti. Öğrencilerin kendilerini rahatlıkla ifade edebildikleri bu etkinlik; beraberinde okul içi motivasyonlarını da canlı kıldı. Emeği geçen herkesi kutluyorum. ” izmir escort.

 

Fanzin-Şiir etkinliği; şiirlerin canlı performansla okunup imzalanması sonrasında verilen kokteylle son buldu.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin'de toplantı ve yürüyüşler 30 gün boyunca yasaklandı
Mardin'de toplantı ve yürüyüşler 30 gün boyunca yasaklandı
FIRAT CEWERÎ “Hep Yüreğimin Sesini Dinledim”
FIRAT CEWERÎ “Hep Yüreğimin Sesini Dinledim”