Advert

Belediye Başkanı Yılmaz’dan Yeni Hasat Sezonu Ziyareti

Belediye Başkanı Yılmaz’dan Yeni Hasat Sezonu Ziyareti
Belediye Başkanı Yılmaz’dan Yeni Hasat Sezonu Ziyareti Ekspres
Advert

Belediye Başkanı Yılmaz’dan Yeni Hasat Sezonu Ziyareti.

 

Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, yeni hasat sezonu dolayısıyla Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi ile Kızıltepe Çiftçiler Derneğini ziyaret etti.

 

Kızıltepe ilçesinde bulunan Hububat Ticaret Merkezini ziyaret eden Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, Başkan Yardımcısı Dilber Sulhan ve beraberindeki heyet burada Kızıltepe Zahireciler Derneği, Kızıltepe Hububat Ticaret merkezi ve Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Başkanlığı görevlerini yürüten Mehmet Şerif Öter, dernek yöneticileri ve zahireci esnaf tarafından karşılandı.

Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz Ziyarette yaptığı konuşmada, “Kızıltepe ilçemizin ekonomisi ağırlıklı olarak tarıma dayalıdır. Hasat sezonu yeni başlamış bu vesileyle Hububat Ticaret Merkezi esnafına ziyaret etmek istedik. Yeni hasat döneminde çiftçilerimizin ve esnaflarımızın ne durumda olduğunu birinci elden dinlemek istedik. Umuyoruz ki bu yeni hasat dönemi bereketli olur, çiftçilerimizin yüzünü güldürür” açıklamasında bulunan Yılmaz, Hububat Ticaret Merkezi’nin yaşadığı eksiklikleri de gidereceklerini ifade etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Öter, Tabi yine de istenilen düzeyde bir hasat dönemi olmasa da şimdilik yeterli olduğunu düşünüyoruz. Şu an için biçilen fiyatlar iyi görünüyor. Buğday için bin 500 ile bin 650 civarında bir fiyat biçiliyor. Talep çok olduğu için buğdaylar hemen satılıyor. Bölgemizin buğdayı çok kaliteli ve iyidir."

Yılmaz, daha sonra Kızıltepe Çiftçiler Derneği’ne de bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette Kızıltepe Çiftçiler Derneği Başkanı Mikail Erbeyi ile görüşen Yılmaz, çiftçilerin yeni hasat dönemi hakkında bilgi aldı. Erbeyi, burada yaptığı konuşmada, yeni hasat dönemiyle birlikte anız yangınlarının da başladığını ifade ederek, “Toprak canlıdır canımızı yakmayın” uyarısında bulunduklarını dile getirdi. Erbeyi, çiftçilere anızları yakmamalarını isteyerek, “Bu yıl aşırı yağışlardan dolayı hasat mevsimi verimi düşüktür. Yağışlar bu yıl bizi etkiledi. Başaklar güneş yüzü görmedi. Verimde düşüş yaşandı. Fiyatlarda şu an için bir sorun yok. Buğday için bin 500 civarı bir fiyat biçiliyor. Piyasanın talebi var.” diye konuştu.

Görüşmelerde, belediyenin yapacağı hizmetler konusunda da görüş alış verişinde bulunuldu.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Lider Kadın Derneğinden Çocuklar İçin çağrı var!
Lider Kadın Derneğinden Çocuklar İçin çağrı var!