Advert

Kızıltepe’de Çevre Dostu Bez Torbalar Dağıtıldı

Kızıltepe’de Çevre Dostu Bez Torbalar Dağıtıldı
Kızıltepe’de Çevre Dostu Bez Torbalar Dağıtıldı Ekspres
Advert

Kızıltepe’de Bez Torbalar Dağıtıldı.

 

Kızıltepe Belediyesi, Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği, Kızıltepe esnafıyla buluşarak çevreci bez torbalar dağıttı.

 

Kızıltepe Belediyesi, Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği’nin ortaklaşa hazırladığı “Çevremizi temiz tutalım sağlıklı yaşam sağlıklı çevre ile olur” ve “Temiz çevre temiz gelecek” yazılı bez poşetler, bugün Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Figen Altındağ ve Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz ile Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar’ın katılımıyla Kızıltepe Cumhuriyet (Özgürlük) Meydanında, gerçekleştirilen proğramda Kızıltepe esnafına ve vatandaşlara dağıtıldı.

5 Haziran Dünya Çevre Gününün Ramazan Bayramına denk gelmesi nedeniyle bugün düzenlenen dağıtım proğramı öncesinde Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Figen Altındağ ve Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz ile encümen üyeleri Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği (ÇEV-GÖN) Başkanı Menduh Çakar’ı dernekte ziyaret ederek bir süre görüştü. Çakar konuklarına Çev-Gön yazılı forma hediye ettikten sonra grup dağıtım proğramı için ilçe merkezine gelerek naylon poşete karşı üzerinde çevre sloganları, Mardin Büyükşehir Belediyesi, Kızıltepe Belediyesi, Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği logosu olan bez poşetleri halka dağıtıldı.

Program öncesi açıklama yapan Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar, Bir gün önce Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk’ün de katılımı ile Artuklu ilçesinde bin adet bez torba dağıttıklarına dikkat çekerek, Kızıltepe ilçesinde de merkez ve kırsal (köy)mahallelerde 2 bin adet bez torba dağıtımını gerçekleştirmek için bir araya geldiklerini ifade ederek, çevreye ve ekolojiye sahip çıkılması çağrısında bulundu.

Altındağ: Yol çalışmaları Pazartesi gününden itibaren başlayacak

Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Figen Altındağ ise, Kızıltepe halkının temizlik konusunda duyarlı olduğunu hatırlatarak, Büyükşehir Belediyesi olarak temizlik konusunda ellerinden gelen çabayı göstereceklerini söyledi. Altındağ, çevre düzeni ve eksikliklerin tamamlanması için çalışmaların kısa sürede başlanacağını aktararak, Kızıltepe halkı için önemli olan yol çalışmalarının Pazartesi gününden itibaren başlayacağını belirtti.

‘Çevreyi korumak öncelikli görevimiz’

Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz da, “Temiz çevre temiz gelecek” temasıyla bir araya geldiklerini ve çevre temizliği için bugün 2 bin adet bez torba dağıtımın yapacaklarını dile getirdi. Yılmaz, ilk etapta böyle bir adım atmayı uygun gördüklerini ifade ederek, “Plastik poşetler doğada çok uzun süre kaldığı için bez poşet kullanımını artırmak amacıyla bu bez poşetleri dağıtıyoruz. Hem doğayı koruyoruz hem de geleceğimize sahip çıkıyoruz. Çevreci bir nesil yetişmesi için ilçenin dört bir yanına atıkların geri dönüşüme kazandırılması için mücadele eden bir belediye olacağız. Bugün burada 2 bin adet bez torba dağıtıyoruz ve bundan sonra da dağıtıma devam edeceğiz. Çevreyi korumak bizim öncelikli görevlerimiz arasındadır. Bu anlamda çevre kirliliğini önlemek adına çalışmalarımızı yoğunlaştırarak devam edeceğiz. Başta bizler olmak üzere herkesin üzerine çevre temizliği için büyük bir pay düşüyor. Herkes elini taşın altına koyabilmelidir. Bez poşetlerin kullanımını sadece bir adım olarak görüyoruz. Hep birlikte şehrimizin temizliğinde büyük görevler düşüyor. Halkımızla el ele vererek çevreye duyarlılığını göstereceğiz” diye konuştu.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!