Advert

Mardinli Baver ile Tuana Ankara Satranç Turnuvasınında Birincisi

Mardinli Baver ile Tuana Ankara Satranç Turnuvasınında Birincisi
Mardinli Baver ile Tuana Ankara Satranç Turnuvasınında Birincisi Ekspres
Advert

Satrançta Mardinli Baver ile Tuana Ankara'da Turnuva Birincisi Oldular

 

Son yıllarda Satrançta adını duyurmaya başlayan Mardinli sporcular Ankara’da düzenlenen turnuvada Kızlar ve Erkeklerde birinciliği yine kimseye kaptırmadı.

 

Türkiye Satranç Federasyonu ve Başkent Üniversitesi işbirliği ile bu yıl dördüncüsü düzenlenen Başkent Üniversitesi Uluslararası Açık Satranç Turnuvasına katılan Mardin Kale satranç kulübü sporcularından Baver Yılmaz erkekler 7 yaş kategorisinde, Tuana Abak’da kızlar 7 yaş kategorisinde rakiplerini yenerek birinci oldular. 6 kategoride yapılan ve toplam 700’ü aşkın sporcunun yarışacağı turnuvada; 14 ülkeden 44 unvanlı sporcu boy gösteriyor. 6 gün süren Başkent Üniversitesi 4. Uluslararası Açık Satranç Turnuvası, 22 Haziran Cumartesi günü (bugün) sona erecek.

Başkent Uluslararası açık satranç turnuvasında Mardin rüzgarı estiren Baver Yılmaz ille Tuana Abak’ın Mardin kale satranç kulünü başkanı Mahmut kaya, sporcularını ve hocalarını tebrik ederek bu başarıların devam edeceğini belirtti. Kaya, ayrıca her zaman kendilerine destek veren Kızıltepe Kaymakamı Mehmet Yüzer, Mardin Gençlik spor il müdürü Hadi Çomaktekin, Türkiye Satranç Federasyonu Mardin il temsilcisi Nazan kaya ve desteğini esirgemeyen tüm kurum ve velilere teşekkür etti.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!