Advert

Kızıltepe ile Viranşehir gençleri birlikte BESYO’ya hazırlandı

Kızıltepe ile Viranşehir gençleri birlikte BESYO’ya hazırlandı
Kızıltepe ile Viranşehir gençleri birlikte BESYO’ya hazırlandı Ekspres
Advert

BESYO’ya hazırlanan Kızıltepe ile Viranşehir gençleri birlikte sınava hazırlanıp stres attı.

 

Beden eğitimi Spor Yüksek okuluna hazırlanan Kızıltepe ile Viranşehirli gençler karşılıklı olarak iki ilçede bir araya gelerek dostluk ve kardeşliği pekiştirip sınava motive olmaya çalıştı.

 

Kızıltepe ilçesinde BESYO sınavlarına öğrenci hazırlayan Kızıltepe Spor BESYO Hazırlık Kursu ile Viransehir ilçesinde sınava öğrenci hazırlayan Viranşehir Özyıldız BESYO Hazırlık kursu bir ilk’e imza atarak iki kurs öğrencilerini iki ilçede bir araya getirerek sınav stresinden uzaklaştırıp motive etti.

2 Kurs arasında kurulun dostluk ve kardeşlik köprüsünün ilk ayağı Kızıltepe Spor BESYO Hazırlık Kursu öğrencilerinin, Viranşehir Özyıldız BESYO kursunun sahibi ve Antrenörü İbrahim Özyıldız tarafından  Viranşehir’e davet edilerek  2 okul öğrencilerinin birlikte antrenman yapıp birlikte eğlenmesiyle atıldı.

Bu girişimin ardından bu kez Kızıltepe Spor BESYO kursu sahibi ve Antrenörü Davut Alp, Viranşehir Özyıldız BESYO kursu öğrencilerini Kızıltepe’de ağırlayarak burada birlikte antrenman yapıp birlikte eğlenerek sınav stresini üzerlerinden atmaya çalıştı. Birlikte yemek yiyen iki ilçenin gençleri davul zurna eşliğinde halaylar çekti.

Nisan ayında başlayan kurslara katılan kursiyer öğrenciler, Temmuz ve Ağustos aylarında başlayacak beden eğitimi ve spor özel yetenek sınavlarına katılacak.

Viranşehir Özyıldız BESYO kursunun sahibi ve Antrenörü İbrahim Özyıldız ile Kızıltepe Spor BESYO kursu sahibi ve Antrenörü Davut Alp, iki ilçe gençlerini, kursiyerlerini bir araya getirmelerinin amacının iki ilçenin ve iki kurs’un kardeşliğini, dostluğunu pekiştirmek kaynaşmalarına vesile olmanın yanında kursiyerlerin sınav stresini üzerlerinden atmayı sağlamayı hedeflediklerini belirttiler.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Lider Kadın Derneğinden Çocuklar İçin çağrı var!
Lider Kadın Derneğinden Çocuklar İçin çağrı var!