Advert

Artvinliler Derik’te Safitürk'ün ağlayan gül anıtını ziyaret etti.

Artvinliler Derik’te Safitürk'ün ağlayan gül anıtını ziyaret etti.
Artvinliler Derik’te Safitürk'ün ağlayan gül anıtını ziyaret etti. Ekspres
Advert

Artvinliler Derik’te Safitürk anısına yapılan ağlayan gül anıtını ziyaret etti.

 

2016 yılında makam odasına yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen Derik kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk anısına yapılan ağlayan gül anıtına Karadeniz’den ziyaretler sürüyor.

 

10 Kasım 2016 tarihinde terör saldırısı sonrası şehit edilen Trabzonlu kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün görev yaptığı Mardin’in Derik İlçesine her fırsatta ziyarete gelen Trabzon-Mardin kardeşlik köprüsü mimarlarından Ahmet Külekçi, “hem Safitürk’ü unutturmamak hem de davasının takipçisi olmak adına gruplar halinde Derik ilçesine ziyaretlerinin devam edececeğini söyledi.  Külekçi bu kez de Trabzon’da yaşayan Artvinli hemşerilerini Derik ilçesine getirerek şehit kaymakam anısına yapılan “Ağlayan Gül” anıtını birlikte ziyaret ettiler

 

KAFKAS’TAN KÜLEKÇİ’YE TEŞEKKÜR

Yaşanan bu menfur saldırı sonrası ilçeye gönüllü olarak tayinini isteyen ve yaklaşık 3 yıldan beri başarıyla görevini sürdüren Derik Kaymakamı Hakan Kafkas’ta Trabzon’dan gelen heyetin ziyaretinden duyduğu memnun olduğunu gösterdi. Allah kendisinden razı olsun bize moral ve güç katıyor."

BU DAVA BİZİM ONURUMUZ

Görev yaptığı kaymakamlık binasında masasının altına koyulan bombanın patlaması sonrası şehit edilen Muhammet Fatih Safitürk’ün Trabzon’un has bir evladı olduğunu hatırlatan Külekçi “Onu şehit edenler alçaklar bilsin ki biz bu davanın takipçisi olmaya devam edeceğiz. Asla bu olayı Derik ilçesine bağdaştırmıyoruz. Biliyoruz ki onlarda bizim kadar üzgünler. Çünkü onlar nasıl bir insanı kaybettiklerini iyi biliyorlar. Şehit kaymamamızın bayrağını teslim alan ve büyük bir özveri ile başarıyla görevini yapan Hakan Kafkas kardeşimizi de gönülden kutluyorum."

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Lider Kadın Derneğinden Çocuklar İçin çağrı var!
Lider Kadın Derneğinden Çocuklar İçin çağrı var!