Advert

Başkan Yılmaz kavun hasadına eşlik etti

Başkan Yılmaz kavun hasadına eşlik etti
Başkan Yılmaz kavun hasadına eşlik etti Ekspres
Advert

Belediye Başkanı Yılmaz kavun hasadına eşlik etti

 

Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, ilçeye bağlı Tatlıca Mahallesi’nde kavun ve karpuz hasadı yapan mevsimlik tarım işçileriyle ürün topladı.

 

Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, ilçe kırsalında yer alanTatlıca Mahallesi’ndeki tarlalarda kızgın güneş altında aşırı sıcaklarda çalışan mevsimlik işçilerini ziyaret etti. Yılmaz mevsimlik kadın işçiler ile sohbet ederek tarlada kendileri ile kavun topladı.

 

Tarla-bahçelerde çalışan mevsimlik işçiler, hasat zamanı nedeniyle kavun ve karpuz tarlalarında hem çapa yapıyor hem de hasat zamanı gelmiş karpuz ve kavunları topluyor. Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, Başkan Yardımcısı Dilber Sulhan ve Meclis Üyeleri ile birlikte, ilçeye bağlı Tatlıca Mahallesine (Heyto köyü) giderek, tarlada çalışan kadın işçiler ile bir araya gelerek, onlarla birlikte kavun hasadı yaptı.

 

Uzun süre işçilerle birlikte tarlada hasat yapan Yılmaz, daha sonra topladığı kavunlardan birini tüm işçilere ikram etti. Tarım işçilerinin sorunlarını bildiklerini ifade eden Yılmaz, mevsimlik tarım işçilerinin yaşam koşullarının düzeltilmesi ve güvenceye alınması gerektiğine vurgu yaptı. Tarım işçilerinin sorunlarının çözülmesinin herkesin görevi olduğunu kaydederek, “Mevsimlik tarım işçilerini anlamak için onlarla birlikte ürün toplamaya gerek yok” dedi.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!