Advert

Türk Kızıltepe’de yol asfaltlama çalışmalarını denetledi.

Türk Kızıltepe’de yol asfaltlama çalışmalarını denetledi.
Türk Kızıltepe’de yol asfaltlama çalışmalarını denetledi. Ekspres
Advert

Türk Kızıltepe’de yol asfaltlama çalışmalarını denetledi.

 

Mardin Büyükşehir Belediye başkanı Ahmet Türk, Kızıltepe ilçesinin 3 büyük caddesinde başlayan yol asfalt çalışmalarını denetleyerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Büyükşehir Belediye başkan Ahmet Türk,  Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Mustafa Yıldız, Kızıltepe Belediye başkanı Nilüfer Elik Yılmaz ile birlikte Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından Kızıltepe’nin 3 büyük caddesinde başlatılan yol asfaltlama çalışmalarını denetledi.  Mardin, Urfa ve Eski Hastane caddelerinde başlatılan asfaltlama çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi alan Türk,  Kızıltepe ilçesindeki yol asfaltlama çalışmalarının bir ay içerisinde bitirileceğinin bilgisini vererek, Nusaybin ilçesinde de asfaltlama çalışmalarının yakın bir zamanda başlayacağını söyledi.

Türk, belediyeyi devasa bir borç ile devr aldıklarını ve belediyenin iş yapma kapasitesinin ortadan kaldırıldığına dikkat çekerek, “ Sıkıntılı bir dönemdeyiz.  Umut ediyorum ki bu sıkıntıları kısa bir süre içerisinde aşmış olacağız.  Bütün belediye birimlerimizle birlikte halkın ihtiyaçlarını giderecek çalışmalar yapıyoruz. Şunu samimi bir şekilde söyleyeyim, halkımız çok şey hak ediyor ama maalesef imkânlarımız kısıtlı olduğu için istediğimiz çalışmaları yapamıyoruz. Belediyeyi toparladıktan sonra hizmetlerimiz daha iyi bir şekilde devam edecek” dedi. 

Şehir merkezindeki çalışmaları imkânlar ölçüsünde hızlandırdıklarını belirten Türk,  “İlçe merkezleri böyle olunca kırsal mahallelere de giremiyoruz ama kısa süre içerisinde kırsal mahallede ki yollarda da çalışmaları başlatmayı hedefliyoruz. Hepsini yapamazsak ta insanlarımızın rahat bir şekilde ulaşımlarını sağlayabilecekleri onarımı yapacağız. Bu halka layık olmak için tüm çabalarımızı sürdüreceğiz” diye belirtti.

‘Hizmet İçin Buradayız’

Kızıltepe Belediye Başkan Nilüfer Elik Yılmaz ise, Büyükşehir ile birlikte çalışmaları yürüttüklerini belirterek, “Kızıltepe halkı her şeyin en güzelini hak ediyor. Biz de bunun için buradayız. En iyi hizmeti götürmek için geldik. Elimizden gelen her türlü gayreti halkın hizmeti için gösteriyoruz. İmkanlarımız doğrultusunda hizmet etmeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Lider Kadın Derneğinden Çocuklar İçin çağrı var!
Lider Kadın Derneğinden Çocuklar İçin çağrı var!