Advert

Mardin’de 15 Temmuz anma etkinlikleri başladı

Mardin’de 15 Temmuz anma etkinlikleri başladı
Mardin’de 15 Temmuz anma etkinlikleri başladı Ekspres
Bu içerik 388 kez okundu.
Advert

Mardin’de 15 Temmuz anma etkinlikleri başladı.

 

Mardin’de, 15 Temmuz şehitlerini anma töreni düzenlendi.  Şehitlik ziyaret edildi. Etkinlikler kapsamında şehitler için mevlidi şerif okutuldu.

 

Mardin’de, 15 Temmuz’un 3. yılına özel çeşitli etkinlikler düzenleniyor. “15 Temmuz ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri, sabah saatlerinde şehitliklerin ziyaret edilmesiyle başladı.

Garnizon Komutanlığı Şehitliğinde gerçekleştirilen programda Mardin İl Müftüsü İsmail Çiçek, şehitler için dua okudu.

Törene katılan Mardin Valisi Mustafa Yaman, 70'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Fedai Ünsal, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve şehit yakınları, şehit mezarlarına karanfil bıraktı.

Mardin Valisi Mustafa Yaman, 15 Temmuz 2016'da ülkenin ve milletin alçakça kast eden hain darbe girişimine maruz kaldığını hatırlattı.

“Ülkemizin bağımsızlığını, kalkınmasını, hak ve adaletin sesi olmasını hazmedemeyen karanlık bir yapı ve onu teşvik eden işbirlikçileri, Sayın Cumhurbaşkanımızı, Türkiye Büyük Millet Meclisini, stratejik kurumlarımızı hedef alarak, devletimizin yönetimini ele geçirmeye çalıştı." ifadelerini kullanan Yaman, şunları kaydetti:

“Milletimizin, tarihi boyunca hiçbir zorbaya teslim etmediği iradesini esir almayı ve insanımızı kendi şer emellerine boyun eğdirmeyi planlayan bu zalimler, Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla korkusuzca meydanlara çıkan vatandaşlarımıza silah doğrultarak acımasızca saldırmışlardır. Kendi menfaatleri için başkalarının maşası olmayı marifet bilen FETÖ terör örgütü ve onun işbirlikçileri karşılarına ölüme meydan okuyan bir milletin çıkacağını hesaplamamışlardır. Bu hain saldırı karşısında kendilerini tanklara, uçaklara, helikopterlere ve ateş kusan silahlara siper eden, iradesini zorbalara teslim etmeyen aziz milletimiz tarihin sayfalarına altın harflerle kazınacak bir demokrasi destanı yazmıştır. Bu destanı şanlı tarihimizin sayfalarına ekleyenleri unutmayacağız, unutturmayacağız.”

Tüm şehitlere Allah'tan rahmet dileyerek, gazilere şükran ve minnetle andıklarını belirten Yaman, milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkmak için meydanları dolduran aziz milleti ve Mardinli vatandaşları saygıyla selamladığını bildirdi.

15 Temmuz şehitleri için mevlid okutuldu

Garnizon Komutanlığı Şehitliğinde gerçekleştirilen programın tamamlanmasının ardından etkinlikler kapsamında şehitler için mevlidi şerif okutuldu.
 

Mardin’de, “15 Temmuz ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında şehitler için mevlidi şerif programı düzenledi.

Merkez Artuklu ilçesi Şakir Nuhoğlu Camiinde düzenlenen programda, Kur'an-ı Kerim tilaveti ve mevlidi şerifin okunmasının ardından 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanlar için dua edildi.

Programın sonunda camiden çıkan vatandaşlara çeşitli ikramlar yapıldı.

Programa; Mardin Valisi Mustafa Yaman, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Müftüsü İsmail Çiçek, Milli Eğitim Müdür Yakup Sarı, Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı.

(M. Salih Keskin, Mehmet Aslan – İLKHA)

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.