Advert

Kızıltepe’de 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri sürüyor

Kızıltepe’de 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri sürüyor
Kızıltepe’de 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri sürüyor Ekspres
Bu içerik 709 kez okundu.
Advert

Kızıltepe’de 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri sürüyor.

 

15 Temmuz Hain darbe girişiminin 3. Yıldönümü nedeniyle gün boyu çeşitli etkinlikler düzenlendi.

 

15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü kapsamında gün boyu yapılan etkinlikler akşam düzenlenecek proğramlar ile devam edecek.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Türk Bayrakları ile donatıldığı Kızıltepe ilçesinde tüm ülkede olduğu gibi çeşitli proğramlar yer aldı. İlk etkinlik Sabah saat 09.00’da Garnizon Komutanlığı Selen Kışlası Şehitlik anıtının ziyaret edilmesi ve Şehit mezarlarına karanfil bırakılması ile başladı.

 

Cumhuriyet Meydanı parkında Kızıltepe ilçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü konulu Resim ve Fotoğraf sergisi ile devam edildi. Kızıltepe Halk Eğitim Merkezinin kursiyer öğrencileri tarafından yapılan resimler "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" konulu Resim Sergisi halkın beğenisine sunuldu. Sergi açılışında Halk Eğitim Müdürü Sayın Abdulkadir Gümüş kısa bir konuşma yaparken, Alanda Anı defterine kurum amirleri ve vatandaşlar tarafından günün anlam önemi ile ilgili düşünceler yazıldı.

 

Kızıltepe ilçe Merkez Camiinde şehitlerin ruhu için okunan Mevlid-i Şerif ile devam edilen etkinliklere Kızıltepe Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen 15 Temmuz Sine vizyon Gösterimi ile devam edildi.

 

Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri kapsamında düzenlenen konferansta sine vizyon gösterisi ve Darbe konulu konferans düzenledi. Konferansa Artuklu Üniversitesinden ilahiyatçı Doktor Maşallah Turan, DARBE kelimesinin kökenine inerek özellikle harekeleri üzerinde tahliller yaparak darbecilerin 15 Temmuz akşam ki psikolojik yükseliş ve iniş durumlarına dair tespitlerde bulundu.

Maşallah Turan, Kuran-ı Kerimde Darbe kelimesinin geçtiği ayetlerden 15 Temmuz Hain Darbe Girişimine projeksiyonlar çekti. 

 

Etkinliklere Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akbulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aslan, İlçe Emniyet Müdürü Emin Yıldırım, İlçe Jandarma Komutanı, Ak Parti İlçe Başkanı Aydın Yücedağ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Halk Eğitim Müdürü Abdulkadir Gümüş, Okul ve Kurum Müdürleri,  STK ve Meslek odaları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü kapsamında yapılan etkinliklere akşam Saat 20:00 İle 00.13 Arasında Cumhuriyet Meydanında icra edilecek Demokrasi Nöbeti Programı ile devam edilecek.

 

Cumhuriyet Alanında düzenlenecek Demokrasi Nöbeti proğramında vatandaşlara Türk Kızılayı tarafından su, kahve ve çorba ikramı yapılacak. Çeşitli etkinliklerin ve konuşmacıların yer alacağı proğram Saat 00.013’te tüm Camilerde okunacak Sala’nın ardından sona erecek.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.