Advert

Çocuklara yönelik "Sağlıklı Yaşam Kuralları” eğitimi başladı

Çocuklara yönelik
Çocuklara yönelik Ekspres
Bu içerik 602 kez okundu.
Advert

Sağlık müdürlüğünün Çocuklara yönelik“Sağlıklı Yaşam Kuralları” eğitimi başladı.

 

Mardin il sağlık müdürlüğü, Yaz Kur’an Kurslarında öğrenim gören çocuklara “Sağlıklı Beslenme, Sağlıklı Su Tüketimi, Ağız ve Diş Sağlığı, Sağlıklı Yaşam için Hijyen Kuralları” konularını içeren eğitimler verilmeye başlandı.

 

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Mardin merkez ve ilçelerinde bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı camilerde açılmış olan Yaz Kur’an Kurslarında öğrenim gören çocuklara yönelik başlatılan “Sağlıklı Beslenme, Sağlıklı Su Tüketimi, Ağız ve Diş Sağlığı, Sağlıklı Yaşam için Hijyen Kuralları” konularını içeren etkinlik düzenlenmesinin çocuklarda sağlık okuryazarlığının arttırılması hedeflendiği belirtilen açıklamada şu bilgilere yer verildi;

Bakanlığımızca, “Toplumun sağlıklı beslenme ve hareketli yaşamın teşviki, kişisel hijyen, ağız ve diş sağlığı konularında bilgilendirilmesi ile çocuk ve gençlere yönelik sağlıklı yaşamın teşviki” konularında farkındalığın arttırılması amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

  Bu doğrultuda Sağlık Müdürlüğü tarafından Mardin merkez ve ilçelerinde bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı camilerde açılmış olan Yaz Kur’an Kurslarında öğrenim gören çocuklara “Sağlıklı Beslenme, Sağlıklı Su Tüketimi, Ağız ve Diş Sağlığı, Sağlıklı Yaşam için Hijyen Kuralları” konularını içeren etkinlik düzenlenmesi ve çocuklarda sağlık okuryazarlığının arttırılması hedeflenmektedir.

  Söz konusu etkinlik kapsamında Sağlık Hizmetleri Başkanlığına bağlı Sağlığın Geliştirilemsi Birimi koordinasyonunda 18 Temmuz 2019 tarihinde ilimizde bulunan Fuat Yağcı Cami-i  Yaz Kuran Kursunda öğrenim gören çocuklara “Sağlıklı Beslenme, Sağlıklı Su Tüketimi, Ağız ve Diş Sağlığı, Sağlıklı Yaşam için Hijyen Kuralları” konularında Dt. Hasan Tırpan ve Dt. Medine Ege tarafından eğitim verilmiştir.

  Ayrıca etkinlik kapsamında çocuklara“El Hijyeni, Güvenliğimiz için Dikkat Etmemiz Gerekenler, Ellerimizi Yıkayalım Sağlığımızı Koruyalım, Hareketli Yaşıyorum Sağlığımı Koruyorum ve Sağlık Sözlüğüm” konulu broşürlerin yanında ağız diş seti, şapka ve kalemlik dağıtılmış olup, etkinliklerimiz Mardin ve ilçelerinde temmuz ve ağustos ayı boyunca sürecektir.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.