Advert

MARSU Genel Müdür Yardımcısı Gözaltına Alındı.

MARSU Genel Müdür Yardımcısı Gözaltına Alındı.
MARSU Genel Müdür Yardımcısı Gözaltına Alındı. Ekspres
Bu içerik 1289 kez okundu.
Advert

MARSU Genel Müdür Yardımcısı Taciz İddiasıyla Gözaltına Alındı.

 

Mardin Büyükşehir Belediyesine iş başvurusunda bulunan kadına sözlü tacizde bulunduğu iddia edilen MARSU Genel Müdür Yardımcısı A.D, gözaltına alındı.

 

Mardin Büyükşehir Belediyesine iş için başvuran kadının kendisini sözlü olarak taciz ettiği iddiasıyla hakkında suç duyurusunda bulunduğu MARSU Genel Müdür Yardımcısı A.D, gözaltına alındı. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada ise Taciz komplosuyla karşı karşıya kaldıkları belirtilerek Olayın kesinlikle gerçek dışı ve komplo olduğu iddia edildi.

 

Edinilen bilgilere göre, Mardin Büyükşehir Belediyesine iş için başvuran 30 yaşındaki G.K'nin kendisini sözlü taciz ettiği gerekçesiyle Mardin Büyükşehir Belediyesi İçme Suyu ve Kanalizasyon Genel Müdür Yardımcısı A.D. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunarak şikâyetçi olmasının ardından başlatılan soruşturma kapsamında Mardin Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla A.D'yi gözaltına aldı. A.D, Mardin Devlet Hastanesindeki sağlık kontrolünün ardından emniyete götürüldü.

 

Sözlü taciz iddialarını yalanlayan A.D. ise hakkındaki iddiaların asılsız olduğunu öne sürdü. Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada ise olayın kesinlikle gerçek dışı ve komplo olduğu iddia edildi.

 

Büyükşehir Belediye tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, “Belediye yöneticilerimize yönelik basın organlarına yansıyan bir taciz komplosuyla karşı karşıya kaldık. Olay kesinlikle gerçek dışı ve komplodur. Bu durumu Cumhuriyet savcılığı da yapacağı incelemede görecektir.

Yapılan iş görüşmesinde yöneticimiz ile birlikte odada bir misafir daha bulunmaktadır. İş görüşmesine tanıklık etmiş kişi olayın çarpıtıldığına şahitlik etmektedir. Belediyemizin mensup olduğu partimiz HDP, kadın hak ve özgürlükleri konusunda bugüne kadar Türkiye’de en ileri adımları atmış bir siyasi partidir. Partimizin kadın politikası her alanda eşit temsiliyeti esas alan ve kadını koruyan bir tarafta yer almıştır. Bu bağlamda,  bunun bir komplo olduğundan en ufak bir şüphemiz yoktur. Aksi halde söz konusu duruma gerekli müdahaleden kaçınmayacak bir kadın siyasetimiz vardır.

Sizlerin de bildiği gibi, halkımızın takdiriyle 31 Mart seçimlerinde belediyeyi devr aldığımızdan bu yana sürekli bir karalama kampanyası ve saldırı altındayız. Bunlar kayyum döneminde halkın çıkarlarının ön plana alınmadığına dair ortaya koyduğumuz belgeler ve bilgilerin üstünü örtmeye yönelik saldırılardır. Bu ve benzeri komploların olacağını ve devam edeceğini biliyoruz. Biz ise bu iftiralara karşı taviz vermeden halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.” ifadelerine yer verildi,

Mardin Büyükşehir belediyesinde daha önce de Kent A.Ş’ye kayyum döneminde de İş başvurusunda bulunan kadına sözlü tacizde bulunduğu iddiaları üzerine  Müdür E.U  hakkında yasal süreç başlatılmıştı.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.