Advert

Belediye Meclisi Onaylanmayan İsmi Tekrar Kabul Etti.

“Nuda Kadın Merkezi” ismi tekrar kabul edildi...

Belediye Meclisi Onaylanmayan İsmi Tekrar Kabul Etti.
Belediye Meclisi Onaylanmayan İsmi Tekrar Kabul Etti. Ekspres
Bu içerik 796 kez okundu.
Advert

Kaymakamlığın Onay Vermediği ‘NUDA’ İsmi Belediye Meclisinde Tekrar Kabul Edildi.

 

Kızıltepe Kaymakamlığı tarafından Hanımeli Kadın Merkezinin NUDA olarak değiştirilmesini onaylamaması üzerine Belediye Meclisi daha önce kabul edilen ‘NUDA’ ismini yeniden oylayarak kabul etti.

 

Kızıltepe Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantılarının bugünkü oturumda Kızıltepe Kaymakamlığının Haziran ayı belediye meclisi toplantısında kabul edilen ‘Hanımeli Kadın Merkezi’ isminin kayyım öncesi kullanılan eski adı ‘NUDA’nın verilmesi kararını Kamu yararı olmadığı gerekçesiyle onaylamaması üzerine bugün yapılan oylamada ‘Hanımeli Kadın Merkezi’ isminin bir kez daha “Nuda Kadın Merkezi” olarak değiştirilmesini oy çokluğuyla tekrar kabul edildi

 

Kızıltepe Belediye Meclisinin 2019 Ağustos ayı olağan toplantısının üçüncü birleşimi Meclis Toplantı Salonu’nda devam etti. Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz’ın başkanlık ettiği toplantıda, Kızıltepe Belediye meclisinin HDP ve AK Parti üyeleri hazır bulundu.

Kızıltepe Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre Ağustos ayının bugünkü oturumunda ele alınan ve yeniden oylanan Hanımeli Kadın Merkezine yeniden eski adı ‘NUDA’nın verilmesi oy çokluğu ile kabul edilmesi ile ilgili açıklamada şu bilgiler paylaşıldı. “Kızıltepe Belediye Meclisi 12 Haziran gününde gerçekleştirilen toplantıda, Tepebaşı Mahallesindeki “Hanımeli Kadın Merkezi” isimli kadın merkezinin adının “Nuda Kadın Merkezi” olarak değiştirilmesine karar vermişti. Belediye meclisi, kararı yazılı olarak Kızıltepe Kaymakamlığı’na bildirildi. Fakat kaymakamlık, belediyeye konu ile ilgili yazdığı yazıda, kamu yararı görülmediği gerekçesiyle isim değişikliğini uygun görmedi. Belediye meclisinin bugün görülen toplantısında, isim değişikliği kararını tekrar ele aldı. Hanımeli Kadın Merkezi’nin ismi tekrar Nuda Kadın Merkezi olarak değiştirilmesi mecliste oy çokluğuyla ikinci kez kabul edildi. Daha önce ismi “Nuda” olan kadın merkezinin ismi kayyım döneminde “Hanımeli Kadın Merkezi” olarak değiştirilmişti.” İfadeleri yer aldı.

 

Belediye Meclisinin Ağustos 2019 Toplantısında ayrıca Atatürk ve Fırat mahallelerinde bulunan taziye evlerine ve PTT Caddesindeki parka isim verilmesi ise komisyona sevk edildi. Meclis toplantısı bir sonraki birleşimde görüşülmek üzere sona erdi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.