Advert

Kızıltepelilere Ankete Katılım Çağrısı

Kızıltepelilere Ankete Katılım Çağrısı
Kızıltepelilere Ankete Katılım Çağrısı Ekspres
Bu içerik 605 kez okundu.
Advert

Kızıltepelilere Ankete Katılım Çağrısı

Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, Kızıltepelileri, 19 Ağustos’ta sona erecek olan 2020-2024 Stratejik Plan anketine katılma çağrısında bulundu.

 

Kızıltepe Belediyesi’nin 'Belediyelerde Stratejik Planlama ve 2020-2024 Stratejik Plan Hazırlıkları” konulu toplantıları kapsamında gerçekleştirildiği tanıtım toplantıları sürüyor.

Kızıltepe ilçesinin önümüzdeki 5 yıllık planlamasının yer alacağı 2020-2024 Stratejik Plan Hazırlıkları kapsamında İlçede bulunan Sivil Toplum Örgütleri, Meslek Odaları, Muhtarlar ve ilgili kuruluşlara yönelik yapılan değerlendirme ve tanıtım toplantıları kapsamında Kızıltepe’de görev yapan Ulusal ve yerel basın mensuplarına yönelik bir tanıtım toplantısı düzenlendi.

Kızıltepe Belediye Başkan yardımcısı Dilber Sulhan’ın da eşlik ettiği ve Belediye meclis toplantı salonunda yapılan toplantıda planlama Ekibinden Emre Gürbüz, Kızıltepe Gazeteciler Derneği yönetim kurulu üyelerini plan ile ilgili bilgilendirdi. Gürbüz, ” Vizyonu olan belediye stratejik planı olan ve bu plana uyan belediyedir. Bu anketlerin sonucunda öncelikli olan sorunların değerlendirilip, analizlerin yapılması ve bu analizlerin sonunda da 5 yıllık hizmeti bu doğrultuda yapmayı hedefliyoruz.” dedi.

Gürbüz, bütün kurumlarda stratejik planlamanın yapılması gerektiğini söyledi. Stratejik planlamanın gerekliliğinden bahseden Gürbüz, “Vizyonu olan belediye stratejik planı olan ve bu plana uyan belediyedir. Planlar gerçeği ne kadar yakınsa belediyecilik o kadar doğru yapılmıştır. Doğru yatırımlar, doğru palanlar yapılmalıdır. Belediye durduğu anda hayat durur.” dedi.

Basının gücünden faydalanılması gerektiğini anlatan Gürbüz, “Paydaşlardan öncelik ve isteklerini talep ediyoruz. Yani isteklerini sunmalarını istiyoruz. Her türlü görüş ve önerilerini istiyoruz. Buna basından, sivil toplum kuruluşlarından, vatandaşlardan düzenlediğimiz anketlere katılmalarını istiyoruz. Bu anketlerin sonucunda öncelikli olan sorunların değerlendirilip, analizlerin yapılması ve bu analizlerin sonunda da 5 yıllık hizmeti bu doğrultuda yapmayı hedefliyoruz.” açıklamasını yaptı.

Bilgilendirme toplantısından sonra Kızıltepe Gazeteciler Derneği Başkanı Faraç Çobanoğlu, Başkan Yardımcısı İsmail Aydoğan, Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Aydoğan, M. Halit Solhan, Selman Güneş ve Adnan Koçhan, Kızıltepe Belediyesi Eş Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

Gazeteciler ile yapılan sohbette Kızıltepelilerin ilçelerini sahiplenerek 5 yıllık plana katkı sunmalarını isteyen Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, Kızıltepe Halkına, 19 Ağustos’ta sona erecek olan 2020-2024 Stratejik Planı anketine katılıp görüş ve isteklerini iletmeleri çağrısında da bulundu.

Yılmaz, Önümüzdeki 5 yıllık strateji planına katkı sunmak isteyen Kızıltepelileri http://www.kiziltepe.bel.tr/ adresine girerek ankete katılmalarını istedi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.