Advert

Atatürk Mahallesi Taziye Evi Hizmete Açıldı.

Atatürk Mahallesi Taziye Evi Hizmete Açıldı.
Atatürk Mahallesi Taziye Evi Hizmete Açıldı. Ekspres
Advert

Atatürk Mahallesi Taziye Evi Hizmete Açıldı.

 

Kızıltepe Belediyesi tarafından yaptırılan 2 katlı ve 800 metrekare alanı kapsayan Atatürk Mahallesi Taziye Evi hizmete açıldı.

 

Kızıltepe ilçesinde Kızıltepe Belediyesi tarafından Atatürk Mahallesi yaptırılan Taziye Evi hizmete açıldı. Taziye kültürünün yaygın olduğu yerlerden biri olan Kızıltepe’de, Halkın talepleri doğrultusunda Kızıltepe belediyesi tarafından vatandaşların taziye evi talebini uygun görüldükten sonra Belediye Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Atatürk Mahallesi’ne inşasına başlanan taziye evi yapımı tamamlanarak hizmete açıldı. İlçeye önemli bir yapıyı kazandırdıklarını belirten Kızıltepe Belediye başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, ilçede yaygın olan taziye kültürüne destek vermiş olduklarını söyledi.

Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz ve Başkan Yardımcısı Dilber Sulhan, kapılarını halka açan taziye evinin son durumunu yerinde inceledi. Tüm eksiklikleri tamamlandığı belirtilen taziye evi hakkında kısa bir açıklama yapan Yılmaz, ilçe halkının gereksinimlerinden biri olan taziye evini hizmete açtıklarını ifade ederek, “Mahallemize yeni bir yapı yaptık. Taziye evimizi 2 katlı olarak tasarladık. 400 metrekare üst ve 400 metrekare alt olmak üzere toplamda 800 metrekare inşaat alanına sahiptir. Alt kat erkek taziye evi ve çay ocağından oluşuyor. Üst katımız ise kadın taziye salonu ve yemekhaneden oluşmaktadır. Taziye evimizin içinde ayrıca mutfak, mescit ve abdest alma yerleri mevcuttur. Taziye evimiz Mardin taşı kaplamadan yapıldı. Mahallemize taziye evini kazandırdık. Adım adım projelerimizi hayata geçirmeyi sürdürüyor. Halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!