Advert

HDP Milletvekilleri Kızıltepe Belediyesine ziyarette bulundu

HDP Milletvekilleri Kızıltepe Belediyesine ziyarette bulundu
HDP Milletvekilleri Kızıltepe Belediyesine ziyarette bulundu Ekspres
Advert

HDP Milletvekilleri Kızıltepe Belediyesine ziyarette bulundu.

 

Kayyum atamalarına karşı Kızıltepe ilçesine gelerek bir basın açıklaması yapan HDP’nin 11 milletvekili, Kızıltepe Belediyesini ziyaret etti.

 

Mardin, Van ve Diyarbakır büyükşehir belediyelerine kayyım atanmasına karşı Mardin Kızıltepe ilçesinde çeşitli temaslarda bulunan HDP Milletvekilleri Kemal Bülbül, Nuran İmir, Ömer Öcalan, Tuma Çelik, Ebru Günay, Mahmut Toğrul, Murat Çepni, Ayşe Sürücü, Hasan Özgüneş, Zeynel Özen ve Mehmet Rüştü Tiryaki, görevden alınan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, HDP il eş başkanı Eylem Amak ile HDP-DBP il-ilçe teşkilatlarının katılımı ile Cumhuriyet meydanında basın açıklamasında bulunduktan sonra Kızıltepe Belediyesi’ne de ziyarette bulundu.

HDP’li milletvekilleri ve beraberindekiler belediye binası önünde Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, Belediye başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleri tarafından karşıladı. Daha sonra başkanlık makamına geçen heyet burada bir süre kaldıktan sonra ilçeden ayrıldılar.

Kızıltepe Belediye Başkanlığı ziyaretinde HDP’li milletvekili heyeti adına konuşan HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, kayyumların bir siyasi darbe olduğunu ifade ederek, bu iradenin gasp edilmesine karşı sürekli eylemlerde bulunacaklarını dile getirdi. Toğrul, bu haksız ve hukuksuz duruma karşı olduklarını kaydederek, “Belediyelerin tekrar halka iade edilene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Diğer belediyelerimiz de halka hizmet konusunda görevlerinin başında olmalıdırlar. Halkımızla iç içe olmak hepimizin görevidir. Biz haklıyız, başaracağız. Mutlaka kazanacağız. Biz haklı bir davanın savunucularıyız” dedi. HDP Şırnak Milletvekili Nuran İmir de, kayyum atamalarını kabul etmediklerini dile getirdi.

Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz ise, kayyum atamalarının belediye başkanlarına karşı olmadığını, halkın iradesine yapılan bir darbe olarak gördüklerini belirterek, “Kayyum atamalarını kesinlikle kabul etmiyoruz. Tüm ezilen halklara karşı yapılan bir darbedir. Tekçiliği kabul etmiyoruz, bizler çoğulcuyuz. Destek ziyaretinde bulunan tüm seçilmişlerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!