Advert

Mardin Dekinsan Grup Dünya Sıralamasında

Mardin Dekinsan Grup Dünya Sıralamasında
Mardin Dekinsan Grup Dünya Sıralamasında Ekspres
Advert

Mardin Dekinsan Grup Uluslararası ENR'de Dünya Sıralamasında Yer Aldı.

 

GÖRÜNTÜLÜ HABER:

Mardin Dekinsan Grup Türkiye’de ve yurt dışında olduğu gibi “ENR Uluslararası Müteahhidi” sıralamasında da yükselişini sürdürdü.

 

Mardin DEKINSAN Grup İnşaat Anonim Şirketi, Uluslararası inşaat sektörü dergisi ENR'nin açıkladığı 2018 "Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi" Top 250 dünya sıralamasında 148. Sırada, 46 Türk Firması arasında 19. sırada yer aldı.

Uluslararası inşaat sektörü dergisi ENR'ın (Engineering News Record) müteahhitlerin bir önceki yılda ülkeleri dışındaki faaliyetlerinden elde ettikleri gelirleri esas alarak yayınladığı "Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi" listesi yayımlandı Türkiye, Uluslararası inşaat sektörü dergisi ENR'nin "Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi" 2018 sıralamasında Çin’in ardından 46 firmayla ikinci oldu.

 

Başta Mardin olmak üzere Türkiye’de istihdam alanında olduğu gibi ekonomik alanda da büyük katkı sunan Mardin DEKINSAN Grup İnşaat Anonim Şirketi, Dünya sıralamasında 2017 yılında bulunduğu 164 sıradan, 16 basamak yükselerek dünya sıralamasında 148. sıraya yükselirken, Türkiye’den listeye giren 46 Türk firması arasında listenin 19. sırasında yer alarak büyük bir başarıya imza attı.

Tüm dünyada referans olarak kabul gören devler liginde 46 firma ile küresel ve ulusal ekonomideki kırılganlıklara rağmen yerini koruyan Türkiye, küresel pazarda süren durgunluğa ve artan risklere rağmen “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” listesinde 2017 yılında olduğu gibi ikinci sırada, 36 firma ile ABD Üçüncü sırada yer aldı. ENR Listedeki Türk firmalarının toplam pazar payı ise aynı yıl için yüzde 4,6 olarak gerçekleşti.

Yarattığı istihdam ile ailelere ekonomik katkı sunan ve çalışanlarının Mardinli olmasına öncelik tanıyan DEKİNSAN Grup İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mardinli iş adamı Kenan Kösen firma başarıları ile ilgili yaptığı değerlendirmede, DEKİNSAN Grup olarak başta İnşaat, Turizm ve Tarım olmak üzere çeşitli alanlarda faaliyet yürüten 12 firmaları bulunduğunu belirterek şunları söyledi; 2004-2005 yılında yut dışına ilk olarak Cezayir’de başlattığımız yatırımlar ile her yıl üstüne koyarak bugün dünya sıralamalarına giren bir şirkete dönüştük. Yaptığımız başarılı çalışma ve gelişmeler ışığında 14 yılda Dekinsan Grup Cezayir’de büyük bir marka olduk.” Şeklinde konuştu.

Kösen, İstikrarlı yaklaşımı ve bu sektördeki uzun soluklu maratonda önemli başarılara imza attıklarını ifade ederek şöyle devam etti. “İstikrarlı yaklaşımı ile sektörde maraton koşucusu olduğunu iddaa eden Dekinsan grup inşaat a.ş olarak 2017 yılında dünya sıralamasında 164 sırada yer aldık bu yıl tüm şirket olarak çok çalışarak başarımızı perçinleyip DEKİNSAN’ı 2018 yılı ENR TOP 250 listelerinde 16 basamak daha yükselterek dünya sıralamasında 148.sıraya yükseltme başarısını gösterdik. 46 firma ile Dünya sıralamasında 2. Sırada yer alan Türkiye sıralamasında ise 19. Sırada yer aldık. Bu uzun soluklu maratonda. Bu başarının mimarlarına ve bu başarı hikayesinde emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ederim. Şirketimiz ve Ülkemiz adına başarılarımızın devam etmesi için daha çok çaba sarf edeceğiz. Dedi.

VİDEO:

 

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!