Advert

OSB'de Krizden üretimi duran fabrikalar hırsızların hedefi oldu

OSB'de Krizden üretimi duran fabrikalar hırsızların hedefi oldu
OSB'de Krizden üretimi duran fabrikalar hırsızların hedefi oldu Ekspres
Advert

Mardin OSB'de Ekonomik kriz yüzünden üretimi duran fabrikalar hırsızların hedefi haline geldi.

 

Mardin Organize Sanayi Bölgesinde bulunan ve ekonomik kriz yüzünden kapanan fabrikalar şimdi de hırsızların hedefi haline geldi.

 

Son 2 haftada hırsızlar tarafından 3 fabrikadan binlerce TL tutarında elektrik bakır kablosu çalındı. Fabrika sahipleri hırsızlarla mücadele etmek için gece bekçilerini artırmak zorunda kaldı. Ekonomik kriz yüzünden kendi un fabrikasının üretimine ara veren SEY MARSAN şirketinin sahibi Şehmus Kurtay, Mardin Organize Sanayi Bölgesinde bulunan ve ekonomik kriz yüzünden üretime ara veren veya kapatmak zorunda kalan fabrikalar şimdi de hırsızların hedefi haline geldiğini söyledi.

 

Son 2 haftada Mardin Organize Sanayi Bölgesinde kapalı durumda olan 3 fabrikadan binlerce TL değerinde elektrik kablosu çalındığını belirten Kurtay,” Geçen hafta hırsızlar tarafından fabrikamdan 8 bin TL değerinde elektrik kablosu çalındı. . Ekonomik kriz fabrikalarımızı durdurdu. Bu yetmezmiş gibi şimdi de hırsızlar fabrikalarımıza dadandı. Bir hafta içinde 3 fabrika soyuldu.

Ayrıca Organize sanayi bölgesinde bulunan Meslek Yüksek okulunda elektrik kablolarını çaldılar. Tedbir olarak gece bekçilerini artırdık. Ama buda çözüm değildir. Bunun çözümü fabrikaların yeniden üretime başlaması ve işçilerin yeniden iş başı yapması ile mümkündür.

Fabrikalarda işçi çalıştığı zaman hırsızlar buraya adımlarını bile atamazlar. Ama maalesef ekonomik kriz Organizede birçok fabrikanın kapanmasına veya üretimin durmasına neden oldu. Bu da hırsızlara yaradı. Fabrikalara dadanmaya başladılar” dedi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!