Advert

TransAnatolıa Ralli Raid Derik'te Start alıp Kızıltepe’de Finiş Yapacak.

TransAnatolıa Ralli Raid Derik'te Start alıp Kızıltepe’de Finiş Yapacak.
TransAnatolıa Ralli Raid Derik'te Start alıp Kızıltepe’de Finiş Yapacak. Ekspres
Advert

Trans Anatolıa Ralli Raid Mardin Etabı Derik'te Start alıp Kızıltepe’de Finiş Yapacak.

 

Dünyanın en zorlu yarışlarından biri olan ve bu yıl 9’uncusu düzenlenecek olan TransAnatolia Rallisinin Mardin etabı Derik, Mazıdağı ve Kızıltepe ilçeleri güzergahlarında yapılacak.

 

30 Ağustos Cuma günü Saat 12.41 ‘de Mardin Derik ilçesinden start alacak Mardin etabına katılan ralliciler, Derik ilçesi Yuvacık- Dikmen, Mazıdağı ilçesi ve köylerinden geçerek Kızıltepe ilçesi Yüceli- Erdem Mahallesine saat 14.41’de finiş yapması hedefleniyor. Ardından aynı gün 45 dakikalık Yüceli ve Karaman Mahalleleri üzerinden Kızıltepe-Mardin Karayolu üzerinden Selen kışlası yanından, Movapark önünden geçerek Mardin Yenişehir ve yeni yol Güzergahlarını takip ederek Mardin Otogarına intikal ederek Yine aynı günün akşamında yemek organizasyonunda bir araya gelecek.

 

31 Ağustos cumartesı günü Sabah 08:00 de Erdoba Otel önünde verilecek start ile araçlar Kızıltepe yolu üzerinden Viranşehir’e doğru yola çıkacak ve Finişin yapılacağı Şanlıurfa etabı başlayacak ve Göbeklitepe’de seramoni yapılacak.

 

24 Ağustos tarihinde Bolu Abant Gölü’nden start alıp ilk gün Beypazarı, Nallıhan, Gordion ve Haymana parkurunu, 2. gün Haymana‘dan başlayıp Tuz Gölü, Sultanhanı, Obruk Gölleri, Mekke ve Acıgöl parkurunu, 3. gün Acıgöl‘den Ihlara, Güzelyurt, Nar Gölü ve Kapadokya parkurunu, 4. gün Kapadokya’dan Erciyes, Sultan Sazlığı, Ahır Dağı Yaylaları ve Maraş parkurunu, 5. gün Maraş’tan Nurhak Dağları, Engizek Dağları ve Nemrut Dağı parkurunu, 6. gün Nemrut Dağı’ndan Atatürk Barajı ve Mardin parkurunu tamamlayan Anadolu Isuzu kadın takımı,  7. gün olan 31 Ağustos tarihinde Mardin’den Göbeklitepe parkurunu aşacak ve 2019 yılı TransAnatolia rallisini burada tamamlayacak. TransAnatolia 2019’un bir diğer önemli özelliği de Turizmde Göbeklitepe Yılı ilan edilen 2019 yılında, yarışın son durağının Şanlıurfa Göbeklitepe’de gerçekleşecek olması. Dünya basınında geniş yer bulacak olan organizasyonu bu yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı da destekliyor.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!