Advert
DEMOKRASİ DERGAHI MTDF
Emin Karakulak

DEMOKRASİ DERGAHI MTDF

Bu içerik 645 kez okundu.
Advert

DEMOKRASİ DERGAHI MTDF

 .(Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu)sivil toplum alanında Mardin

halkımızın güven ve teveccühünü kazanmış, siyaseten tarafsız, ama haktan ve halktan yana taraf olan 69 STK. Bileşeni bulunan güçlü bir oluşumdur.

Türkiye 24 Haziran 2018 erken Cumhur Başkanı ve genel seçim sürecine girer girmez tüm siyasi partilerin aday adayları ve adaylık ürecinde çalışmalarını ilk Kızıltepe hububat merkezinde konferans salonunda MTDF Kızıltepe hububat merkezi derneğinin başkanı Şerif ÖTERİ ziyaret ederek başlıyorlardı.

MTDF herkese karşı aynı ve eşit şekilde demokratik toleransı göstererek Kızıltepe’nin sorunlarını çözümü noktasında hep dile getirerek belediyelerimizden ve mülki amirlerinde hep arz ve talepte bulunmuştur.

Ama bazı sorunlar çözüldü bazılarına da vaad verildi.

Ne güzel eğer sen sorunlarını Demokrasi içerisinde demokratça talep edersen yerine gelmese de makul ve kabul görülür neyse fazla uzatmıyalım.

Dün Federasyon tarafından AK PARTİ Mardin’den Milletvekili seçilen Cengiz DEMİRKAYA teşekkür ve buluşma ziyaretini gerçekleştirmek için Federasyonu yarın saat sekiz buçukta ziyaret edecek diye tüm basının davetli olduğunu bir mesaj atıldı.

 Ankara’ya gitmeden önce sorunları yerinde inceleme turlarını bu sabahki durağı Kızıltepe hububat merkezi müzayede salonunda MTDF Başkanı Şerif ÖTER le esnaflarla günlük olağan normal bir iş mesaisi içerisinde yeni seçilen AK PARTİ Mardin milletvekilimiz Cengiz DEMİRKAYA başkan Şerif ÖTER hem esnafın ve hem Hububat merkezin sorunlarını dile getirenlerden dinliyorlardı Hem de bire bir görüşmelerini gerçekleştiriyorlardı

Basından sadece ben iştirak ve takip ettim

Yeni seçilen vekilimiz Cengiz DEMIRKAYA Ankara’ya gitmeden önce teşekkür tebrik kabulünde ve buluşmalarında başlangıç performansında Mardin’de mevcut sorunları sivil toplum örgütlerinden halktan ve parti teşkilatlarına danışarak sormak kanaatımca vekil bulunduğu müddetçe ve bizi temsil ettiği sürede de bu süper başarı ve performansı gösterecek.

Bugünkü izlenimlerde bunu bizzat gördüm onun görüşünde olmayıp ve ona oy vermiyenide ondan memnun başarı dileklerinde bulunanları gördüm.

Daha sonra Başkan Şerif ÖTER le esnafların iş yerlerinin bulunduğu bloklara geçerek Hububat merkezinin sorun ve eksikliklerini yerinde inceleyerek esnafları dinledi.

Daha sonra beraberindeki heyetle Başkan Şerif ÖTERİN ofisinde iş adamı ve Kızıltepe 2015 de AK PARTİ den belediye başkan adayı olan Cebrail DİNLER le kahvaltıya geçerek son buldu.

Mehmet Emin KARAKULAK

DEMOKRAT DÜŞÜNCE sahibi ve koordinatörü

www.demokratdusunce.com

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.