Advert
Leyla ve Eylül
Emin Karakulak

Leyla ve Eylül

Bu içerik 871 kez okundu.
Advert

LEYLA VE EYLÜL

Kamuoyu Küçük Leyla’dan müjdeli haber beklerken kahreden haberle kamuoyunu üzen ve geren ölüm haberiyle sarsıldı Leyla ve eylülün olayı herkesin birbirlerine karşı güvenleri sarsıldı geçen haftada Ankara"da Eylülü kaçırıp öldürerek kendi arazisinde bir elektrik direğinin dibinde toprağa gömmek insanlarımıza derin psikoloji tramvay yaratı.

Peki, bizi bu vahşi, cani, vijdani duygulardan mahrum bırakan etkenler nelerdir.

Bana göre 1.Eğitimsizlik, 2. Ailelerin çocuklarını ihmal edip çocuklarını karşısına alıp var olan sorunları birlikte çözmemesi. 3. 15 yaşından 19 yaşında bir gencin gece saat 12 ya kadar eve gelmeyip baba ve annenin evladını sorgulamaması. 4. Evlatları kötü alışkanlıkların içinde olan baba ve annelerin tedbir almaması, 5. 15 yaşından sonra çocuklarının okumakla yükümlü olup eğitiminin başarısını ve başarısızlığını takip etmemesi, 6. Yine aileleri tarafında onlara sorumluluk yüklememe. Bu saydıklarım insanları suç unsuruna dönüştürmektedir.

Defalarca yazıp çizmelere rağmen yazılı ve görsel medyalarda haber yapıp dile getirilmesine rağmen bir ibret ve ders alınamıyorsa ve halen okul çağında evlatlarımız şehirlerde metruk evlerde ve mezarlıklarda bağımlı maddeleri kullanarak alışmak ve bağımlı haline geliyorsa Ailelerin hiç mi bir ihmali yok

Belediyelere de düşen sorumluluk yok mu belediyelerin alacağı iki tedbir var

1. Mezarlıkların etrafı duvarla örülüp ışıklandırılması özel güvenlikleri görevlendirilmeli.

2. Şehirde bulunan tüm metruk evleri belediyeler tarafında yıktırılıp arsa haline dunusturmeli buda belediyelerin alacağı tedbirlerdir.

İdama karşı olanlardanım ve idamı bir insanlık suçu görenlerdendim maalesef iradem dışı böyle suç işleyenlere karşı idamın gerekliliğine artık inanıyorum Leyla ve Eylül’ün haberi televizyon ekranlarında çıktığında her aileden hüngür hüngür ağlayanlar oluyor.

Sizlere aşağıda İLKHA kaynaklı Ağrı valisinin olay incelemesi ve otopsi sonucu  Leyla'nın ölüm sebebini belli eden açıklamayı yayınĺıyorum.

AĞRI- Ağrı Valisi Süleyman Elban, 4 yaşındaki Leyla'nın açlıktan öldüğünü açıkladı.

Ağrı Valisi Süleyman Elban, Leyla Aydemir'in ölümüne ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Vali Elban, "Otopsi ve değerlendirmeler neticesinde yavrumuzun kaybolduktan sonra 8-10 gün içerisinde ölmüş olduğu sonucuna varıldı. Daha sonra da, bir yerde bekletilmiş ve bulunmasından 2-3 gün önce de, bulunduğu suyun içerisine bırakılmış." dedi.

Ölüm nedeni aç bırakılması!

Elban, şunları söyledi: "Ölüm nedeni, 8-10 gün aç bırakılması. Çocuğun cesedinde herhangi bir darp ve yaralama izi mevcut değil. O süre zarfında vahşi hayvan yaralaması da söz konusu değil.

Herhangi bir istismar ve tecavüz emaresi de yoktur. Bu sabaha karşı yavrumuzun otopsisi tamamlandı. Cenaze sabah 5 itibariyle aileye teslim edildi, ve yavrumuzun cenazesi defnedildi. Başımız sağ olsun. Gözaltı sayısı 5 oldu.

Bir gazetecinin, 'Leyla kaçırıldı mı, kayıp mı oldu' sorusuna Vali Elban, "Kaçırılma" diye karşılık verdi.

Mehmet Emin KARAKULAK

DEMOKRAT DÜŞÜNCE sahibi ve koordinatörü

www.demokratdusunce.com

 

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.