Advert
Dünya Barış Günü
Emin Karakulak

Dünya Barış Günü

Advert

Dünya Barış Günü

"Eskiden Sovyetler Birliği ve Varşova Paktı üyesi ülkeler barış içinde bir dünya mücadelesi görevini hatırlatmak amacıyla Almanya'nın 1939 yılında Polonya'yı işgal ederek İkinci Dünya Savaşı'nı başlattığı tarih olan 1 Eylül'ü “Dünya Barış Günü” olarak ilan etmiştir.

Bugün Ortadoğu da emperyalist süper güçlerin petrol ve doğalgaz rezervlerin paylaşımında anlaşamaması  Arap baharı adı altında Ortadoğu da mezhepler kavgası ve kaoslar çıkararak Libya’da Yemen’de Irak’ta Suriye’de iç savaşlar çıkararak iktidarları devirdiler.

Yetmedi Ortadoğu da suni örgütler kurarak var olan örgütlerle çatıştırdılar.

Kendi askerlerini çatışmalarda uzak tutarak var olan örgütlere yardım ederek örgütleri amaçlarının dışında kullanıp o bölgelerdeki zengin kaynak rezervlere el koydular. Yapılan yardımların karşılığında petrol ve doğal gazı savaş sahasının dışına çıkararak dünyaya pazarlıyorlar.

Şimdi de gasp ettikleri petrolün, onlara göre güvenli bir çıkış yolu olmalı bu çıkış yolu da doğu Akdeniz, tek bir engel var Suriye’de İDLİB var.

Rejim İdlip’e operasyon düzenlemek için hazırlıklar yapmaktadır.

ABD Kürtleri silahlandırıp “İDLİB"e sevk etmektedir. Rusya İran"in rejimin müttefiki Türkiye’nin Suriye ile 900 km lik sınırı olması, İdlip’te gözlemci görevinde olması ve devletinin bekası için yoğun diplomatik atakla Rusya, İran ve Türkiye bu hafta üçlü zirveye hazırlanıyorlar.

Diğer yanda ABD Akdeniz’e füze donanımlı konvansiyonel silahları göndererek, Rusya da 25 gemiyle 30 uçakla lazer güdümlü füzelerle tatbikat yapma kararını alması süper güçlerin kendileri 2 Eylül Dünya barış günü ilan etmesi Akdeniz de 2018 de 1 Eylül dünya barış gününde savaş çanları çalıyorlar.

Birinci Dünya savaşı, ikinci Dünya savaşında Avrupa balkanlarda taş üstüne taş kalmadı. Yahudiler Hıristiyanlar ve Müslümanlar bu savarlardan çok çektiler.

Bu tarihi zaman içinde eğer savaşların talan yıkım katliam hatta nesillerin yok olmasına sebep olacağını hesap etmeden savaş çığırtkanların yapmak her milletin kendi iktidarlarına müdahale ederek barışı sağlayacaklarını Diliyorum

Mehmet Emin KARAKULAK

 

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!