Advert
Yeni Bir Kitap: Bisturi - Huzursuz Metinler...
Konuk Yazar

Yeni Bir Kitap: Bisturi - Huzursuz Metinler...

Bu içerik 720 kez okundu.
Advert

Şahin TATLICIOĞLU

 

 

Yeni Bir Kitap: Bisturi - Huzursuz Metinler...

 

 

Yazar Metin Aydın’ın yeni kitabı Bisturi - Ünlemli Metinler'i okurken, iflah olmaz, ıslah olmaz bir toplumda bıkmadan usanmadan sevgi kırıntıları bulma arayışında olan yazarın, üstüne üstlük sevgi tohumları ekme çabasını da bariz bir biçimde duyumsuyorsunuz!..

 

Yel değirmenleriyle savaşmak yerine günümüz insan müsveddeleriyle çarpışmak için Don Kişot’luğa soyunmanın yıpratıcı sancılarını birebir yaşıyorsunuz.

 

Her adımda bir ironi ile karşılaşırken, ağlanacak yerde gülümsüyorsunuz.

 

Hayatın içinden en can alıcı olguları bir bir cımbızlarken, aslında içinden çıkılmaz, sonu gelmez bir labirentte dolandığınız hissine kapılıyorsunuz.

 

Olmazı olmaya, çıkılmazı çıkmaya, çekilmezi çekmeye zorlayan inanılmaz bir çaba ve gayret sarfederken, kelimeler, cümleler adeta savaşır gibi üstünüze geliyor.

 

Özünde hastalıklı bir tür olan insanın doğumundan ölümüne kadar ki zaman mefhumunda ne menem ve vasatın altında bir yaşam sürdüğü üzerine oldukça düşündürüyor sorguluyor ve bunu yaparken de bir çıkış kapısı aralamaya çalışıyor.

 

Bu her anlamda çatışmalı toplumda çok arayıp bulamadığımız barış ve huzuru yaratma çabası ile kendini paralarken adeta okuru da tokatlıyor.

 

Her satırında kendinizden bir parça buluyor, beyninizin her kıvrımın da dolanıyor, neden niçin ve nasıl olması gerektiğini sorguluyorsunuz.

 

Yazar en çok kendisiyle yüzleşirken ve özeleştirisini yaparken; içinde bulunduğumuz hastalıklı coğrafyanın otobiyografisini çok net ortaya seriyor.

 

Onun deyimiyle "hülasa"; senin, benim, hepimizin yaşamlarına ayna tutan ve okunması gereken bir kitap olmuş.

 

Kaos Çocuk Parkı'ndan çıkan BİSTURİ – Huzursuz Metinler, Kitapyurdu (https://www.kitapyurdu.com/yay.../kaos-cocuk-parki/9446.html), Emek Kitap, Babil gibi internet satış platformalarından ve Homer Kitabevi İstanbul, Homer Kitabevi Ankara, Dost Kitabevi, Mephisto Kitabevi , Bodrum İmge Kitabevi, Yakın Kitabevi, Arkadaş Kitabevi, Mardin Sahaf 'tan temin edebilir ya da size en yakın kitapçıdan isteyebilirsiniz.

 

Yüreğine, kalemine (bilgisayarına) sağlık Metin Aydın!..

 

 

BİSTURİ-Huzursuz Metinler, Kaos Çocuk Parkı Yayınları, s. 115

 

****

 

Şair-Yazar Metin AYDIN: 1971, Mardin/Kızıltepe’de doğdu. Dicle Üniversitesinden mezun oldu. 1990 yılından bu yana, yerel ve ulusal ölçekte gazete ve dergilerde yazı ve şiirler yayımladı. İlk şiirlerini, “Kırmızı” adını verdiği bir dosyada topladı. 2000’li yılların başında ise, “Perspektif” adıyla, 5 sayı çıkabilmiş, matbu bir kültür-sanat ve fikir dergisi çıkardı. Dergiciliği internet üzerinden (2006) 5 yıl sürecek olan, edebiyat-sanat ve fikir ağırlıklı "www.yeniperspektif.com" sitesinin kurucu editörlüğünü yaparak sürdürdü. “Biblo Hayat” isimli ilk kitabı (2010, Deneme, Babil Yayınları) yayımlandı. Altı yıl sonra ise, “üryan” (2016, şiir, lethe yayıncılık) isimli ikinci kitabı çıktı. Evli ve iki çocuk (Robîn - Sermîyan) babasıdır.

Metin Aydın kimdir?: https://www.youtube.com/watch?v=TC-VqAwOZEQ

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor