Advert
Kısa Pasajlar...

Kısa Pasajlar...

Bu içerik 331 kez okundu.
Advert

KISA PASAJLAR…

 

Çocuk mocuk farketmiyor!

 

Oğlum annesine kızarak: "Bir daha bu eve gelmeyeceğim!" dedi. Bu dediklerini duyduğum an itibariyle; ciddi bir hava takınarak: "Oğlum sen ne zaman terk ediyorsun bu evi?" dedim. O da; beklemediği bu soru karşısında, ama afallayarak: "Baba şaka yaptım, ben gitmiyorum!" dedi.

 

Demek ki işler ciddiye binince; çocuk mocuk farketmiyor, etrafa kuru sıkı posta koymanın para etmediğini anlıyormuş insanoğlu.
 

 

******

 

Astıronot abiler!

 

Yükseklik korkum olduğunu beni tanıyanlar çok iyi bilir, ama şu uzaydan dünyaya atlayan Felix Baumgartner'in rekorunu kırmak isteği de fena halde içimi kemiriyor, yalan değil. Çağrımı duysun artık uzay istasyonundaki (insan) kardeşim! Bu mesajımdan haberdar olurlarsa şayet; o atlayışı yapmaya şimdilik adayım. Bakın vallahi de çok ciddiyim; şu yükseklik korkumu yenmek için, ta uzaydan dünyaya atlamaya varım.

 

Sesimi duyduysanız ses verin şimdi; ey uzayda keyif çatan astıronotlar!

 

******

 

Eşit değiliz!

 

Dünden bugüne insansoyunun “eşitlik” ile ilgili söylediği/yaptığı tüm şeylerin suya yazı yazmak olduğu kanaatindeyim. İnsanüstü bir kavram olarak eşitlik; bazı cismani tezahürleri dışında, daha çıplak gözlerle kimselerin görme şansı da olmadı. Bu kendini çok abartan biz “sıradan” insanlarının başına kimi “akıllılarca” musallat edilmiş en kötüsünden bir ucuz slogan: Eşitlik!

 

Yani; tastamam bir eşitlik kavramından bahsedecek kadar reşit değiliz!

 

biblohayat@hotmail.com

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
MENDUH ÇAKAR     2018-11-11 Sayın hocam Metin Aydın tebrik diyorum selam saygılar sunuyorum yolun açık olsun güzel insan.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vücudunuz B12 Eksikliğinizin Sinyallerini Verir!
Vücudunuz B12 Eksikliğinizin Sinyallerini Verir!
İlk Cemre Havaya Düştü
İlk Cemre Havaya Düştü