Advert
İlişkide ve Evlilikte Yaşanan Sorunlar
İsa Batıhan

İlişkide ve Evlilikte Yaşanan Sorunlar

Bu içerik 485 kez okundu.
Advert

İlişkide ve Evlilikte Yaşanan Sorunlar

Aile kurmuş bireylerin ya da evlilikle sonuçlanacağı ön görülen ciddi ilişkilerin tarafları arasında pek çok faklı etmene bağlı olarak anlaşmazlıklar ve çatışmalar yaşanabilmektedir. İlişkilerde birlikteliğin yürütülmesi için gerekli olan karşılıklı uyumun yeterli düzeyde sağlanamaması sıklıkla boy gösteren bir problemken, sorunlar bazen bireylerin kendi iç dünyalarındaki dengesizliklerden de kaynaklanabilir. Fiziksel rahatsızlıklar, ekonomik ve sosyal sıkıntılar, üçüncü kişilerin etken olduğu olumsuzluklar, evlilik ve ilişkilerin istikrarını bozan çok çeşitli nedenlerden bazılarıdır.

Evlilik terapisinde amaçlanan, yukarıda sözü edilen faktörlerin rol oynadığı ilişki sorunlarının çözümüne yönelik destek sunmak, eşlerin duygusal ve davranışsal sorunlarına profesyonel anlamda yönelerek süreci iyileştirmektir. Alanında uzman bir evlilik terapisti masaya yatırdığı problemli ilişki biçimini doğru analiz ettiği ve sorunların giderilmesine yönelik saptamaları etkin bir şekilde ortaya koyduğu taktirde eşler arasındaki zayıflamış bağların kuvvetlenmesi ve birlikteliğin sağlıklı bir gidişata yönelmesi mümkün olabilmektedir. Bu suretle, hangi nedenden kaynaklanmış olursa olsun, kendilerini mutsuzluğa iten bir kısır döngüye saplanmış halde bulan bireylerin, ilişkinin tekrar rayına konması için gerekli olan karşılıklı iletişim kurma becerilerini yitirmeleri halinde evlilik danışmanlığı hizmetine başvurarak yardım almaları doğru bir tercih olabilmektedir.

Terapi sürecinde bireyler sorunlarını çatışma ortamından uzak, sakin ve ciddiyetle ele alabilme fırsatını yakalarlar. Bu sayede birbirlerini daha iyi anlamaları, problemlerin özüne daha iyi inebilmeleri olasıdır. Bu noktada evlilik danışmanı, evlilik çatısı altındaki dinamiklere bütünüyle hakim olabilmeli, kendisine aktarılan spesifik meselelere uygun teknik ve yöntemlerle terapi sürecini yönetebilmelidir.

Bunların dışında, her ne kadar ülkemizde çok yaygın bir yönelim olmasa da evlilikleri ağır sorunlarla örselenmemiş bir çok çift, ilişkilerini geliştirme ve yaşanabilecek olası sorunların üstesinden gelebilme adına evlilik danışmanlığından yararlanmayı tercih edebilmektedir.
Aile icinde iletisim ve aile"de yaşanan  diger problemler ile  Çocuk ,Ergen ve yetişkinlerde gôrúlen dil konuşma ve ses bozuklullari sorunlarini aşmakta zorlaniyorsaniz Terapi   yardimi almak  icin bize başvurabilirsiniz.
Iletisim : 05383892782

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları