Advert
İnatlaşmanın Sağlık Açısı
M.Mahsum Oral

İnatlaşmanın Sağlık Açısı

Bu içerik 139 kez okundu.
Advert

İNATLAŞMANIN SAĞLIK AÇISI


(Konuyla ilgili son yazı)


Herkes bir süreliğine mazisine dönüp annesinden habersizce girdiği dereyle ilgili anılarını tazeleyip birkaç sayfalık yazısını yazdı.

O derenin ıslahıyla ilgili gereken tüm kurumlara mesajlar iletildi.

İmza kampanyaları açıldı ve toplanan binlerce imza bütün sorumlu kurumlara ulaştırıldı.

Bu meseleyle ilgili “muhatap ve sorumlu” olan Kızıltepe belediyesi görevden kaçmadığını, kaçmak gibi bir lüksünün olmadığını ve bu derenin ıslahıyla ilgili çalışmalar başlattığını ifade etti.


Bize faks gelmedi diyen Kızıltepeli Milletvekili Halit Demir’e faksın gönderildiği “belgesiyle” birlikte hatırlatıldı.

Normaldir, malum bürokrasi Türkiye’de farklı işliyor olabilir.

Tekrar bir faks gönderilir.

Ve kendisi de üzerine düşen görevi yapmaya hazır olduğunu belirtmişken, artık bu yönde çalışmalara hız vermesi ve dere ıslahını çalışma gündemine alması beklenilir.

Kızıltepe Kaymakamlığı, milli eğitim müdürlüğü ve sivil toplum örgütleri ve her kesimden vatandaş, derenin ıslah edilmesinin Kızıltepe için çok olumlu bir gelişme olacağını belirttiler.

Mehmet Altan başta olmak üzere birçok yazar ve şairden bu yönde destek mesajları alındı.

Şarkısı söylendi, şiiri yazıldı…


Bu gündemin meydana gelmesinde Kızıltepe ajansı ve Kızıltepe Çevre gönüllüler derneğinin çabası yadsınacak gibi değil.


Ve projenin beş günde ya da iki ayda tamamlanacak gibi bir proje olmadığını bilmeyen yoktur.

(Bu haliyle yani pisliğiyle, mikrobuyla kalıp, arada bir iki çöpü oradan almanın doğru ve ahlaki olmadığını herkesin bildiği gibi)


Bu halka bir söz verdiğini her toplantıda dile getiren Belediyemizin ve ben yapabileceğim her şey için hazırım diyen milletvekilimizin neler yapacaklarını bekleyip görmenin sağlıklı olduğunu düşünüyorum…


Bu duruma seyirci kalmak gibi bir niyetlerinin olmadığını belirten yetkililerin yaktıkları yeşil ışığın nasıl bir sonuç doğuracağını beklemek Kızıltepe basını olarak olumlu bir katkı sunma anlamını taşıyor.


Aksine memleketin başka problemi yokmuşçasına bir Zergan türküsü tutturup orada takılıp kalmanın çok doğru olmadığını ve bunun yoruma açık bir hale geldiğini düşünüyorum.


(Evet, yönetimde olan geçmiş dönemdeki bütün siyasetçi ve yöneticiler bu konuyla ilgili hiçbir çaba sarf etmediler, bunu her fırsatta dile getirdik, evet Kızıltepe bu manzarayı hak etmiyor bunu eleştirdik ve bu manzara bizlere reva görüldüğü takdirde eleştiride bulunmaya devam edeceğiz!)


Ama şimdi durup soluk alma vakti.


Kızıltepe ajansı bu ıslah çalışmasıyla ilgili iyi veya kötü her türlü adımın zaten takipçisi olacağı için, biz köşe yazarları arasında artık dur durak tanımayan bir noktaya gelen şu “zergan fetişizmi” kendisini biraz dinlendirse hiç fena olmayacak…


Yoksa her defasında samimiyetinden bir parça kaybeder…

06.06.2010


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eklem Ağrılarınızla Vedalaşın!
Eklem Ağrılarınızla Vedalaşın!
Türkiye’deki Ortalama Yaşam Süresi 78,1
Türkiye’deki Ortalama Yaşam Süresi 78,1