Advert
Brakuji Duyayrlılık ve Kobani
Emin Karakulak

Brakuji Duyayrlılık ve Kobani

Advert

BRAKUJİ DUYAYRLILIK VE KOBANİ

(BM) Birleşmiş miletler ve uluslar arası kualiksiyon Birliği IŞİD’e karşı olan tüm dünya devletlerini IŞİD’ê karşı Kobani’ye hertürlü desteği vermeye çağırıyoruz.

Kobani savaşında ve Kürdistan kuzeyinde kobani eylemlerindeki provakasyonunda yaşamını yitiren insanlarıımıza alahtan rahmet diliyoruz. Halkımızı bir kez daha her türlü provakasyona karşı duyarlı ve uyanık olmaya çağırıyoruz.

Bu hafta içinde otuz ilimiz ve ilçemizde yaşanan ve bizleri derin bir endişe ve üzüntüye sevk eden gelişmeler Kürdistan'ın kuzeyini de ateşe atmak anlamına gelmektedir. Bütün Kürdistanlılara düşen ağır mesuliyet, bu ateşe odun değil su taşımaktır. Birbirimizin kanını dökmek ve birbirimizi yurdumuzdan sürmek hak, adalet ve hürriyet aşıklarının değil ancak düşmanlarının işi olabilir.

Kürdistan ateşe atılmış veya atılmak istenmiştir; öyleyse ateşe odun taşıyan her söylem ve eylem Kürdistan tarihine ihaneti; su taşıyan her söylem ve eylem ise emniyeti tarihe not düşmüş olacaktır. Kürdistanlı bütün taraflar.Sol,demokrat (netevist) Kürt ulusalcılar ve dini, milli ve vicdani olarak bundan mesuldür bu mesuliyetten kaçınmaları mümkün değildir.

Eğer aynı toprağın insanları kardeş ise ve yine aynı toprağın insanları yaşamda siyasete ve inanç hürriyetinde birbirilerine karşı şefkat hoşgörü ve toleranslı olmasa o zaman( brakuji) yani kardeş kavgası başlar.

Allah'u Teâlâ başkalarından doğan zulmü lanetlediği gibi, bir milletin kendi kendine zulmetmesini de yasaklamış ve lanetlemiştir.

Kürtlerin siyasi partileri, siyasi hareketleri ve STK'ları ivedilikle bir araya gelerek Kürdistan halkını kaygılandıran bu üzücü duruma müdahale etmeleri ve sorumluların bulunması konusunda işbirliği yapmaları yönünde üzerlerine ne düşüyorsa yapmaları gerekirse bedel vermeye hazır olsunlar.

Ben bir Kürt bireyi olarak geçmiş acılarından dan ders alarak ve içimdeki bu acı olayların Vandalizm deyip üzerini kapatılamaz ve yaranın ilacı bıra küji kavgasında son bulması için çağrıda bulunuyorum 10.2014 ve halkımızın tüm kesimlerini oynanmak istenen bu çirkin provokasyonu bozmaya davet ediyorum,

Her ne sebeple olursa olsun Kurdistan’ın evlatlarının birbirini katletmesi Brakujî’dir.

13.10.2014

Memhmet Emin Karakulak

eminkarakulak@hotmail.com

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!