Advert
Kızıltepe AK Parti 5.Olağan KOngresi
Emin Karakulak

Kızıltepe AK Parti 5.Olağan KOngresi

Advert

KIZILTEPE AK PARTİ 5.OLAĞAN KONGRESİ

 

Buhara Düğün salonunda yapılan Ak Parti Kızıltepe 5. Olağan kongresine tek aday ve tek liste ile aday  olan Murat Durgan görevi bırakan Ak Parti Kızıltepe ilçe başkanı Cengiz Demirkaya’nın yerine ilçe başkanlığına seçildi.

 

TBMM Milli Savunma Komisyon Başkanı Oğuz Kağan Köksal, AK Parti Mardin Milletvekilleri Muammer Güler, Abdurrahim Akdağ, Gönül Pekin Şahkulubey, AK Parti İl başkanı İbrahim Fide, Ak Parti Kızıltepe ilçe başkanı Cengiz Demirkaya, Ak Parti ilçe başkanları, bazı sivil toplum kuruluşları temsilcileri İl ve İlçe teşkilatları, partililer ve davetliler katıldı.

 

Evet yapılan kongre ne kadar demokratikti kongre salonunda anlaşıldı yaklaşık iki aydır Kızıltepe AKPARTİ ilçe teşkilatının beşinci olağan  kongresi için kulisler başlamıştı bu kulislere eski partililer parti kurucuları parti yöneticilerde kulislere katılarak partilerine yinede hizmete bende varım tekrar hazırım. Ama onlar hiçbir zaman ne genel merkez nede şimdiki giden yönetim tarafında dikkate alınmadılar.

 

Kengre arifesinde yeni seçilen sayın murat DURGAN eski bazı kurcu üyeler ve yönetici parti taraftarlarına beşinci olağan kongrede görev vermek için onlardan öz geçmişleri istendi ve demokratik bir şekilde bu kongreyi gerçekleştirmek istedi maalesef  o gün akşamdan sabaha kadar listeye anti demokratik bir şekilde müdahaleler yapıldı.

 

Bu müdahaleler parti tabanına yansıyarak tepkilere neden oldu bu tepkiler kongre salonundada his edildi salonda ne coşku nede doluluk oranı vardı. İlçe başkanı Cengiz DEMİRKAYA konuşmasında hep geçmişte partilerle olan çekişmelerinden dolayı helallik istendi kendi döneminde üç seçim geçti. Kendisi ne kadar başarılı ne kadar başarısız oldu hiç değinmedi ben alınmadım her zaman partimin emrimdeyim dedi ve sayın murat DURGANA başarı diledi.

AK Parti Mardin Milletvekili Abdurrahim AKDAĞ kongrede yaptığı konuşmada: “Ak parti Kızıltepe 5. Olağan kongresi inşallah hayırlı olur. Çalışmalarından dolayı Cengiz Demir kaya’ya teşekkür ediyorum. Ve halelik isteyerek ve hakkım helali hoş olsun diyerek yeni seçilecek olan başkana da hayırlı olsun. insanımız adına barışa kardeşliğe emek koyduk, alın teri döktük efor sarf ettik. Bunun hizmetkârı, hamalı benim ama payı hepimize aittir. Bundan sonra da hizmet etmeye devam edeceğiz.” Dedi.

AK Parti Mardin Milletvekili Gönül Pekin Şahkulubey de hayırlı olması temennisinde bulundu.

 Daha sonra il Başkanı sayın İbrahim FİDE kürsiye çıkarak başbakanın mesajını okumadan önce parti iç meselesine dikakatı çekti aslın bu kongrede başka liste vardı o listenin başkanlık adayını üstleyen sayın Davut DÜNDAR vardı ama biliyorsunuz partimizin demokratik işleyişine göre müzakere yöntemiyle ikna ettik ve daha sonra Sayın Başbakanın mesajını okudu O zaman ben soruyorum madem demokratik yöntemle ikna ettiniz niye o listede yer alan ve o liste başkan adayı olan partililer kongre salonunda yoktu. Bu partililer demokratik müzakere sonucumu ikna edildi yoksa anti demokratik müdahale sonucu mu ikna edildi yorumu parti tabanına bırakıyorum.

Ben yinede sayın murat Durganın başkanlığında seçilen yönetim organlarına başarılar dilerim.

 

AK Parti Mardin Milletvekili Muammer Güler ise yaptığı açıklamada “ Ne zaman silahlar bırakılmaya, Türkiye’yi silahlı güçler terk etsin dendiği zaman düğmeye basılıyor ve hemen şer güçleri harekete geçiyor. Bir gezi mizanseli, peşinden gelen 17 ve 25 Aralık mizanseli ve nihayet 6-7 ekim olaylarından devam eden süreçte bu çözüm sürecinden rahatsız olan güçler, siz birbirinizle kardeş olarak geçinmeyin. Kimler bu işin içindedir, kimler bununla beraberdir, bu bölgenin hayrını kim istiyor, kim istemiyor bunun hepimiz farkındayız. Kobani’den sırf PKK’lı veya PYD’li olmadığı için sürülen Kürtleri kimse niye dile getirmiyor.

Onlara sahip çıkan kimdi ve onların bir çoğu da Mardin’de bizim misafirimiz oldu. Onlar oradan sürüldüler yine biz sahip çıktık. Ak Partinin anlayışında bütün bölge insanlarının kucaklanması var. Kızıltepe bizim göz bebeğimiz Kızıltepe’nin potansiyelini biliyoruz. Kızıltepe Mardin’in geleceğini tayin edecek bir güce sahiptir. Tercihini de inşallah o yönde kullanacaktır.” Dedi.

 

Köksal"2015 Seçiminde Anayasıyı Değiştirecek Çoğunluğun Peşindeyiz"

TBMM Milli Savunma Komisyon Başkanı Oğuz Kağan Köksal “ Bizim kongrelerimiz büyük bir olgunluk ve coşku içerisinde geçiyor. İşte bu Kızıltepe’deki kongremizde bu olgun ve coşkulu kongrelerden birisidir. Bir ilçe başkanımız kendi rızasıyla bu görevi bırakıp bir başkasına devredecek yani kısacası bayrağı bir başkasına devr edecek. Ak Parti bu memleketin umudu olan bir partidir. Her geçen gün umudun daha da üzerine çıktı artık bu memleketin geleceği haline geldi. 2011 seçiminde halka önemli bir şey vaad ettik.

Demokratik Halka öncelik tanıyan insanlara öncelik tanıyan ve sivil bir anayasa yapacağız diye söz verdik. Ama maalesef sayımız yetmediği için bütün gayretlerimize rağmen bütün iyi niyetimize rağmen bu anayasayı çıkartamadık. İşte 2015 seçiminin önemi burada 2015 seçiminde anayasıyı değiştirecek çoğunluğun peşindeyiz.  Kızıltepeliler yürekten gönülden destek veriyorlar. “ dedi.

 

Mehmet Emin KARAKULAK

eminkarakulak@hotmail.com

25.11.2014

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!