Advert
Kızıltepe’de ki Adli  Cinayetleri Basite Almayınız
Emin Karakulak

Kızıltepe’de ki Adli Cinayetleri Basite Almayınız

Bu içerik 422 kez okundu.
Advert

KIZILTEPE DE  ADLİ  CİNAYETLERİ BASİTE ALMAYINIZ

 

Gazeteci  olarak her gittiğimiz yere halktan gelen bu önemli şikayeti ele almaya çalışacağım Başlıkta da belirttiğim gibi ilçemizde adli vakaların hemen yüzde doksanı cinayetle sonlanıyor.

 

Son iki bin dört yılı içerisinde nerdeyse her günde bir cinayet işlendi karanlık bir tabloyla karşı karşıyayız ama bakıyorum bu tablo karşısında herkes suskun başta yerelimizde iktidar olan partiler ve sivil toplum örgütleri niye hiç bu olayları sorgulamıyor oluş sonuçlarını araştırmıyorlar.

 

Partilerimiz sivil toplum örgütlerimiz ilçemizde etkin aileleri temsil eden kanaat önderleri ve hata cemadatlarla devletin yetkili organlarıyla bir kolektif araştırmaya girmiyorlar olayları önleyici caydırıcı tedbirler ve önlemler alınmıyor.

 

Bakınız bu son yaygınlaşan adli cinayetler hiç de hafife ve basite almayınız toplumumuz içten kemiriyor. Gençlerimiz hepsi uyuşturucu batağına saplanmış gençlerimizin yüzde doksanın geleceği tehlikededir.

 

Her ailede en az iki üç gencimiz var. Bunların geleceğini niye toplum olarak tartışmalara açmıyoruz başta en öncelikli görev aileye düşüyor ailenin görevleri kendi çocuğunun sosyal ortamını bilmeli araştırmalı eğer baş edemiyorsa kendi yakınlarına ve dostlarını meseleyi konuşmalı .

 

Eğer çözemiyorsa toplumda örgütlü olan kurumlardan partilerden devletin kurumlarında destek talebinde bulunsunlar.

 

Sivil toplum örgütleri belediyemiz partilerimiz mülki amirlerimiz hep birlikte siyasi amaç gütmeden bu toplumumuzda derin yaraya merhem olmak için ortak faaliyetlere girmelidirler.

 

Hatta devlet bu kurumlarla birlikte eğitici proje ve programlarla bu felakete el atmalı.

 

Herkes elini taşın altına koymalı bedeldi ne olursa olsun bu tür faaliyetlere girmelidirler ben doksanlarda canlı şahidim o zaman yeni ülke gazetesinin muhabiriydim yine bölgemizde faili meçhul olayları baş göstermişti.

 

Bölgemizde ve hatta ilçemizde her gün bir iki insanımızı kaybediyorduk öyle bir vahamete gelmişti ki hiç siyasetle alakası olmayan ve toplumda saygı sevgi görenlerde saldırılara maruz kalıp hayatlarını kaybettiler.

 

Başta Nusaybin Kızıltepe ve Derik te ilçelerimizin köklü ve hatırı sayılır aileler bir araya gelerek olaylara karşı  birliktelik sağlayarak olaylara dur dedi ve olaylar bir hafta içerisinde durma noktasına geldi.

 

Diğer bölgelerde beli bir zaman içerisinde cesaret alarak aynı yöntemle karşı gelerek olayların durmasında vesile oldu.

 

Ben başta belediyeye çağrıda bulunuyorum zabıtalarınızla halkımızın rahatı için getirmiş olduğunuz ve insanlarımızın rahat nefes alacağı  özgülük meydanını  insanları rahatsız edenlerden koruyun eğer yapamıyorsanız trafiğe tekrar açın bu benim görüşüm belediyeden çağrım budur.

 

Yani her kurum her parti ve toplumun tüm örgütlü dernek ve cemiyetleri eğer bana dokumayan yılan bin yıl yaşasın anlayışıyla hareket etseler yarın Allah etmesin bir felek tinde ailesinden çıkacağı ne malum.

 

Eminkarakulak@hotmail.com

 

Mehmet emin KARAKULAKDİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.