Advert
Bal Liginde Mücadele Eden Bölgemizin Takımı Olan Fırat Spor’a Destek Olalım
Mehmet Kızılkaya

Bal Liginde Mücadele Eden Bölgemizin Takımı Olan Fırat Spor’a Destek Olalım

Bu içerik 278 kez okundu.
Advert

Bal Liginde Mücadele Eden Bölgemizin Takımı Olan Fırat Spor’a Destek Olalım                                           

 

Gençlerimize her daim sahip çıkalım!

Mardin’in Kızıltepe ilçesindeki Bal ligine çıkmış olan takımımıza bütün Mardinlilerin ve de Mardin severlerin futbol dalında başarılı olan Fırat Spora her türlü maddi ve de manevi desteklerini vermeleri gereklidir.

Mardin Kızıltepe ilçesindeki Bal Liginde hak kazanan Fırat Spor takımına desteklerin neredeyse hiç olmadığının gerçeğini görebilmekteyiz.

Bizim bölgemizin özellikle de ilçeler arasında güzel bir başarıyı yakalayıp da en üst liglere çıkan Kızıltepe Fırat Spor başta Kızıltepe olmak üzere bütün Mardin’imizi ve de tüm bölgemizi temsil etmektedir.

Mardin ilimize bağlı olan Kızıltepe’nin ilçesinde adeta bir futbol sevdalısı takım ortaya çıkmıştır. O futbol takımı da Fırat Spor’dur. Maddi olanakları neredeyse hiç olmayan Fırat Spor Bölgemizi en iyi şekilde temsil ederek Bal Ligine kadar yükselmiştir. Ki aynı zamanda da bu takımın ilerleyen dönemlerde daha da yüksek liglere çıkacağının görüntüsünü vermektedirler.

Evet!

Başta Mardin’imizden seçilmiş olan Vekillerine, Mardin Valiliğine, Mardin Belediye Başkanlığına, Mardin Sivil Toplum Kuruluşlarına, Kızıltepe Kaymakamlığına, Kızıltepe Belediye Başkanlığına, Kızıltepe Sivil Toplum Kuruluşlarına, İl İlçe Siyasi Partiler Başkanlığına, Mardin ile ilçelerinde kurulmuş olan derneklerine, son olarak da Mardin, Kızıltepe ve de o bölgenin içerisinden gelen tüm İş Adamlarına sesleniyorum!

Bu bölgeyi spor alanında en güzel, en iyi, en mükemmel ve de en başarılı şekilde temsil eden Fırat Spora kimler destek veriyor? Kimler bu takımı düşünüyor? İsteyen istediği gibi düşünebilir. Hepinizin özgürlük hakkı vardır. Buna da hiç kimse engel olamaz. Lakin bizim şu Fırat Spora destek yerine adeta üzerinde fazlasıyla oyunlar oynanmaktadır.

Sizler bu takım için en güzel örnek insanlar, örnek kurumlar olmalısınız. Bu futbol takımına daha çok yardım yapmanız gerekmektedir. Bizim bölgemizin takımına seve seve yardıma koşarak onların başarılarına başarılar katmalısınız. Bu başarılı futbol takımına “Fırat Spor’a” bol keseden maddi yardım yapmalısınız. Çeneleriniz boş boş çalışmasın. Bu takıma her yönden maddi manevi her noktada yardımlarınızı esirgememeniz gerekir. Lakin bakıyorum da onların şehrini, onların memleketini en güzel şekilde temsil eden takıma yardım konusunda neredeyse hiç kimse yanaşmıyor.

Bu sebepledir ki bu yazdığım sütunlarda sizlere tekrar tekrar seslenmek istiyorum. Bu bölgenin takımıdır. Bu şehrimizin takımıdır. Bu ilçe ve de tüm yörelerimizin takımıdır. Bizler burada birlik ve de beraberlik içerisinde yaşayan insanlarız. Maddi konuda gerçek bir yardıma ihtiyacı olan bir başarılı takımdır.

Sizler Mardinliler, Kızıltepeliler ve de tüm bölge insanları olarak eğer ki bu takımın kapılarına, o altın değerinde olan ayaklara kilit vurulmasını istiyorsanız, sizlere de söyleyeceğim tek bir cümlem vardır. O zaman “yazıklar olsun” derim.

Sizlere bir kez daha sesleniyorum!

Ellerinizi sıcacık olan cebinizden çıkararak avucunuzun içini dolu bir şekilde; Bal Liginde sizleri temsil eden Fırat Spor’un masasına koyarak büyük bir desteğin öncüleri olun.

Lütfen güzel yerlere gelen başarılı takımlarımıza destek verelim. Desteklerinizi her daim güzel bir şekilde anlamlandırarak sürekli hale getirin.

Onlar bizleri, bölgelerimizi, yaşadığımız ortamlarımızı, güzelliklerimizi ifade ederek öne çıkarıyorlar. Sizler de büyüklüğünüzü yaparak, göstererek kendinizi en güzel şekilde ortaya koyun.

Lütfen takımlarımıza hep beraber sahip çıkalım. Emin olun ki sahip çıktığınız her şey daha da anlam kazanır daha da başarılı olur.

Güneşli günler görmek dileğiyle…

Güzelliklerle kalın!

 

“ Mehmet KIZILKAYA “


DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.