Advert
Dur Deme Zamanı
Emin Karakulak

Dur Deme Zamanı

Advert

Dur Deme Zamanı

 

10 Ağustos Çarşamba günü Kızıltepe Devlet Hastanesi Caddesinde PKK tarafından düzenlenen bombalı araç saldırısında işyerleri zarar gören esnaf, heyetleri takip eden muhabirlere halkın birlik olup PKK’ye daha sert ve yüksek bir sesle karşı çıkması gerektiğini söylediler.

 

Evet, niye karşı çıkıp tepkilerini söylemiyorlar, KÜRD İslami parti, sivil toplum örgütleri Kürdistan'ın tüm il- ilçelerinde şiddete, teröre ve darbe girişimine karşı hayatın her alanında her meydanda her oturumunda dik duruşlarını gösterdiler.

 

Diğer yanda Kürd ulusal mücadelesinde şiddette karşı olan gelenekleri 1960'lı ve 1970'lı yıllarından gelen ve kendilerine Kürdistani partiler, Kürdistani sivil toplum örgütleri olarak lanse eden bu partiler örgüt ve aydın şahsiyetler hep internet sitlerinde sadece kınama kısır döngüsü içersinde mi kalacaklar.

 

Bu gün bu şiddet ve terör kör bir dövüşe dönüşmüş, bir hedef ve amaçtan sapmışsa ve bunlar üstleniyorsa daha henüz başlangıçtır.

 

Halkımız arasında daha çok bombalar patlayacak. Hedef belli değil, adres belli değil, yarın bu caddede öbür gün o meydanda bombalar patlayabilir. Her hangi biri ailece orda olabilirler, tüm aile fertleri kurban gidebilir Diyarbakır da olduğu gibi.

 

Kızıltepe'de  teröre kurban giden Çeçen ailesini iyi tanırım hep yurt sever bir aile, sıkıyönetim ve olağan üstü mahkemelerinde PKK davasında tutuklanıp yargılananlardandır. Şimdi komada olan, hayatını kaybeden kızın babası Rıfat benim dostum emekçi bir insan ve toplumda sevilen sayılan demokrat biri bu acı yetmiyor mu?

 

Gelin kepi ayağa ayakkabıyı da başa giydirmeyelim. Kızıltepe'de teröre kurban giden iki evladımızı canımızı keşke on binler cenazelerini mezara getirip defin etseydik sadece kınamalarda kalmasaydı.

 

Gelin korkuyu yenelim, sinmeyelim, dik duralım. Kürd halkına yapılan bu zulme dur diyelim özgür irademizi kullanalım.

 

Ben yine bu Kürdistani parti ve sivil toplum örgütlerine aydın şahsiyetler ve kanaat önderlerine sesleniyorum hedef gözetmeyen bu terör ve şiddete karşı kitlelere ulaşın ve kitleleri alanlara cenaze törenlerine getirin organize edin.

 

Yoksa daha çok acıları sinemize gömeriz, belki onlarca yüzlerce kişiyi tek patlamada kaybedebiliriz. Bu gün bir haberde Almanya da Kürtleri ve Türkleri birilerine düşürmek için batılılar tarafında yeni bir organizasyon ortaya çıkmış ve deşifre olmuştur.

 

Bence bunlar tesadüfi değil, çünkü Rojava Kürdistanı insansızlaştırılıyor daha doğrusu Kürtsüzleştiriliyor.

Çukurlardan  sonra bu son bombalama olayları Bakur da bunu gösteriyor. Şimdi de Avrupa’da Kürtleri sürmek istiyorlar.

Yeter artık kürdlere güven verin onları bu korku esaretinde kurtarın. Devletin baskısına yanlışına ve şiddetine karşı nasıl bedel ödeyerek karşı çıktıysanız bu şiddette kör dövüşe ve teröre karşıda bedel ödeyerek karşı çıkınız.

 

Mehmet Emin KARAKULAK

 

www.demokratdusunce.com

 


DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!