Advert
İnadına Barış , İnadına 1 Eylül Yeterki Umut Olsun
Konuk Yazar

İnadına Barış , İnadına 1 Eylül Yeterki Umut Olsun

Bu içerik 181 kez okundu.
Advert

İnadına Barış , İnadına 1 Eylül Yeterki Umut Olsun

 

Hiç şöyle bir on dakikalığına haritayı karşınıza alıp dünyadaki huzursuzluğu, savaşı, ölümleri düşündünüz mü? Bakın şöyle bir İslam coğrafyasının bulunduğu her yerde ölüm, kan, gözyaşı var. Her yerde Müslüman Araplar, Kürtler, Türkler, diğer İslam azınlıkları birbirine düşmüş durumda.

 

Batılı ülkeler, İsrail ve ABD bir satranç tahtası koymuş önüne hamle üstüne hamle yapmakta ve her gün, gün geçtikçe bu hamlelerle yüzlerce insan ölmekte, evsiz kalmaktadır. Ve biz bunu bildiğimiz halde hiçbir şey yapmadan bu ölümcül hamlelere seyirci kalmaktayız.

 

Yakında göreceğiz bu oyunu oynayanlar kendileri adına bir İslam devleti kuracak ve tüm İslam ülkelerini egemenliğine alacak, biz de buna seyirci kalmaya devam edeceğiz. Bu yaşananların bir Avrupa ülkesinde ya da ABD'de olduğunu bir düşünün... Bırakın birinin ölmesi burnu bile kanasa yer yerinden oynar, taş üstünde taş kalmazdı. Ama gel gör ki yaşananlar Müslümanlar arasında, durum böyle olunca da dillere kilit vurulmakta, insan hayatı hiçe sayılmaktadır. Ve bu emperyalist Göçler utanmadan Dünya ya İnsan hakları ve Demokrasi nutukları atmaktadırlar.

 

Önümüzde 1 Eylül Dünya Barış Günü var. Başımızdaki bu belaları atmayacak yaracak bir vesile belki de. Aklımın almadığı bu beladan kurtulmak için birimiz, hepimiz, değil tüm İslam ülkeleri bir araya gelmeli elini değil ama bedenini artık taşın altına koyarak bu zulme, işkenceye, açlığa, göz yaşına bir son vermek için uğraşmalıdır yoksa çok yakında hepimizin sonu bir Irak, Suriye, Mısır olacaktır. Adeta bir leş ve etrafına üşüşmüş binlerce sırtlan ağzını şapırdatarak topraklarımıza göz dikmektedir. Onurlu Namuslu Yaşamanın Tek Yolu Barış Özgürlük ve Demokrasi için çaba sarf etmektir. Nasıl bir oyunla darbe altında 15 Temmuz'da ülkemize göz koyanların oyununa son vermişsek aynı şekilde bundan sonra da bir olarak bu satranç oyununu bozmalıyız.

 

Türk, Kürt, Arap fark etmez hep birlikte bu zulme bir son vermek için çabalamalıyız. Yaşasın tüm insanlığın kardeşliği, yaşasın 1 Eylül...

 

MENDUH ÇAKAR

Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı


DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GEÇEN YIL 61 BİN 235 KİTAP YAYIMLANDI
GEÇEN YIL 61 BİN 235 KİTAP YAYIMLANDI
Türkiyenin Yüzde 28’İ Çocuk
Türkiyenin Yüzde 28’İ Çocuk