Advert
BU YIL DA GELENEK BOZULMADI
Mehtap Tumrik

BU YIL DA GELENEK BOZULMADI

Advert

MEHTABİYAT

BU YIL DA GELENEK BOZULMADI

Her yıl 14 Haziran’da, Yurt’ta ve Dünya’da şenlik havasında geçen Mehtap Tumrik’in doğum günü kutlama etkinliğinde bu yıl da gelenek bozulmadı.

Asya, Avrupa, Türkî Cumhuriyetler ve K.K.T.C.’de de büyük coşkuyla kutlanan doğum günü etkinliğinin en renklisi elbette Antalya’da yaşandı.

Dünya çocuklarının 23 Nisan, gençlerinin ise 19 Mayıs’tan sonra hep birlikte el ele kutladığı ikinci önemli şenlik olan kutlamalarda yine hava, kara ve denizde çeşitli gösteriler yapıldı. Özellikle F16’ların renkli dumanlarla havada yazdığı “KIZ SEN ÇOK YAŞA E Mİ GÜLÜCÜK “ yazısı büyük alkış aldı.

“ İNSAN OLABİLMEK ADINA EFOR HARCIYORUM”

Dünya çocuklarının yöresel danslarıyla süslediği kutlamada bir konuşma yapan Mehtap Tumrik, 20 yıldır, 21.yaş gününü kutlamanın kolay bir başarı olmadığını, bu formu ve enerjiyi korumak için, hayatını her akşam çamaşır suyuna yatırıp, hem ‘yüreğini dezenfekte’ ettiğini hem de ‘leke bırakanlardan’ arındırdığını ifade ederek,

“Her yıl insan olabilme yolunda efor harcamaya devam ediyorum” dedi.

LİDERLERDEN MESAJLAR

Gün boyu devam eden etkinliklere Dünya liderleri de kayıtsız kalmayıp, mesaj ve hediye yağmuruna tuttular. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Obama’nın hediyesi ‘bronzlaştırıcı krem’in üzerindeki “Ben denedim, işe yarıyor ;)” notu,

Rusya Federasyonu Cumhurbaşkanı Putin’in bir kutu ‘siyah saç boyası’ ve “Sarışınlık bizim hatunların tekelinde. Al bunu ve özüne dön! Yoksa rulet masasında kafandakiler de dökülür. Davay Davay!” notu

ve Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Şi Pinging’in Çin malı fotoğraf makinesi ve “Bir-iki-üç, tıp! Fotoğraf çekinirken bari sus!” notu etkinliğe damgasını vurdu.

Batıdan ve doğudan gelen bu “sevgi dolu” mesajlara rağmen, gece de Fenerbahçelilerin alayıyla fener alayı, 21 adet gül, 21 pare top atışı, havai fişek gösterisi, starlardan canlı performanslar, animasyon şovlar eşliğinde sabahın ilk ışıklarına kadar etkinlik devam etti.

 

“SENEYE 22”

Yaş günü kutlama etkinlikleri sonunda kapanış konuşması yapan Mehtap Tumrik, “Seneye hep birlikte 22. Yaş günümü kutlayacağız İnşallah” diyerek, geleneği n seneye bozulacağını duyurarak Dünyayı hayrete boğdu.(M.H.M. www.mehtabiyathabermerkezi.com)

14.06.2014


DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!