Advert
KIZILTEPE İLÇEMİZİN ÖNCELİK TAŞİYAN SORUNLAR
Konuk Yazar

KIZILTEPE İLÇEMİZİN ÖNCELİK TAŞİYAN SORUNLAR

Bu içerik 210 kez okundu.
Advert

KIZILTEPE İLÇEMİZİN ÖNCELİK TAŞİYAN SORUNLAR

 

En önemlisi, mağdur olan halkımız, esnafımız, çiftçimiz köylümüz


Son iki yılda İlçemizde Elektrik sorunu her zaman gereken açıklamayı yaptık eylemlere katıldık DEDAŞ I uyardık uyarmaya devam ediyoruz bu onurlu halka yazık DEDAŞ Çilesi halen devam ediyor.Bu DEDAŞ iflah olmuyor Devletın eline geçmesini diliyoruz belki o zaman Muhatap bulacağız.


Kızıltepe Zergan Deresinin ıslahı için tatmin edici çalışmalar yapılmıyor. İlgililerden bunun akıbetini öğrenmek istiyoruz.

 

İlçemizde, ilimizde, bölgemizde çekilen dizi filmlerin ilimizin imajını zedelendiği için TBMM sıne ve gereken yere müracaat etık ve de Kızıltepe Cumhuriyet Baş.Savcılığına suç duyurusu yaptık.. Ve bunlar için gereği oldu, TEK TÜRKİYE, ŞEFKAT TEPE, GÖÇ ZAMANI adı diziler yayından kalktı!.

 

İlçemizde halen bir Üniversite bir Fakültenin olmaması için çalışma yaptık kampanya yaptık imza topladık bu imzaları Ankara TBMM sinse yolladık..

 

İlçemiz de Sınavların yapılmaması için kampanya yaptık imza topladık gerekli yere ilettik. bu ilçenin mağduriyeti için kim kopya çekmişse onları cezaladırın bu ilçenin sucu ne .

 

İlçemizin nüfusu 300 bini aşmiş halen bu ilçede ne bir yüksek okul ne bir üniversite ne de bir Fakültenin olmaması bu halkı mağdur ediyor tüm çabalarımıza rağmen.

 

İlçemizde her Mahalleye bir Taziye evi yapılmasını diliyoruz Mezarlıklarımıza önem verilmesini su ışıklandırma ve de doğa Temizlik durumlara önem verilmesini rica ediyoruz.

 

İlçemizde olacak çevre yolunun geçişmesi Trafik sorunun çilesi ve de 40 yıla yakın olan bitmeyen GAP projesi için de TBMM sine ve de Tüm Mardin Vekillerine kamuoyuna Basın yolu ile durumu ilettim. Halen bu GAP Projesi bitmedi.

 

İlçemizde Şahkulubey Kumbeti Taş köprü ve ilçede bulunan Kilise için çalışma yapıyoruz Tarihi yerlere tabelaların asılması için.

İlçemizde Alt ve Üst geçitlerin yapılması için Mardin Kızıltepe Arasında ki bitmeyen çile yol için eylem yaptık açıklama yaptık...

 

İlçemizde Erozyonla mücadele Ağaç dikme suyumuzu boşa harcamamak için bildiriler dağıtmak Park ve mezarlıkların korunması temizlenmesi için bu sorunların ele alınmasını diliyoruz..

 

İçemizde bir yanık tedavi merkezinin kurulması gerektiğini bunu bir an önce gündeme almalarını temeni ediyoruz.

 

İlçemizde Özgürlük meydanı civarında bir Umumi bir tuvaletın yapılması için sürekli buna muhatap olan yerel yönetimlere durum iletık halen yapılmamış buna bir an önce çözüm bulunmasını temmeni ediyoruz.

 

Mardin Sanayi organizesinden Kızıltepe ye akan kimyasal artıkların Turgut özal mahalesine akıyor oradan da ZERGAN Deresine geçiyor bunu gündeme alınmasını diliyoruz.

 

İlçemizde Bulunan Spor faaliyeti yapan tüm insanlarımızla diyalog içindeyiz Temennimiz maddi durumu iyi olan insanlarımız bu takımlara sahip çıkar yardım destek sunar inşallah Bu İlde yada bu ilçede bir takım BAL lige çıkması ve de 3. lige geçmelerini arzuluyoruz Spor faliyetlerin yayması köylerimize bu Spor aşkı da yaşatmalıyız çünkü Sporu seviyoruz

 

MENDUH ÇAKAR 
Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı


DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GEÇEN YIL 61 BİN 235 KİTAP YAYIMLANDI
GEÇEN YIL 61 BİN 235 KİTAP YAYIMLANDI
Türkiyenin Yüzde 28’İ Çocuk
Türkiyenin Yüzde 28’İ Çocuk