Advert
Ahmet Türk Barışın dili olmalıydı
Emin Karakulak

Ahmet Türk Barışın dili olmalıydı

Advert

Ahmet Türk Barışın dili olmalıydı


Başta belirtmek isterim Ahmet beye saygı gösterenlerden biriyim. Ahmet bey nasıl Mardin bölgemizin kanayan yarası Kahramanlar, Türkler, Özkanlar (meşkiniler) ve nice kan davalarını barışla sonlandırdıysa ve geçmişteki hasımlarıyla seçim arenalarında karşı karşıya geldiyse hiç nezaketi elinden bırakmayan Ahmet bey, Devlet ile PKK arasında başlayan süreçte güneydeki federal Kürd yönetimi liderinden Sayın Mesut Barzani’den ilişkilerini kesmeyip sürecin sabotesini engelleyebilirdi.

Ahmet Bey o süreçte Barış aktivisti ve Kürd coğrafyasında tüm aşiretlerin kanaat önderi olabilirdi. Siyaset yapmamalıydı hele hele herhangi bir partide aday hiç olmamalıydı. Bence yine de geç kalınmış değil, seçimlerde kendi hasımlarına gösterdiği nezaketi Barış için yine göstermeli nasıl nezaketen Devlet bahçeli onun salıverilmesi için aracı olduysa oda nezaketten Bahceli’den randevu talep ediyorsa Barış süreci başlaması için bence referandumda evet demeli. Ama Ahmet Bey yatalak olan ve konuşamayan Celal Talabani’ye mektup yazarak sürece müdahale etmesini istemesi ne kadar doğru olabilir. Ahmet beyin tutuklanmaması için Kürd federal Başkanı Mesut Barzani ve başbakanı Necirvan Barzani ne kadar devreye girdiğini bilmiyor mu?

Ahmet beye çağrım Barış misyonuna soyunsun, tüm Kürt partilerine eşit mesafede olsun, aşağıda üçlü aşiretin kan davasının barışla sonuçlanmasına kim vesile olmuştu, Nasıl zamanın DOGRU YOL partisi iktidarından Bakan olan Şanlıurfa’nın etkin ve önemli aşiret lideri ve şeğ olan Necmettin Cevheri, Ahmet Türk, Hadi Kahraman ve Mehmet Şerif Özkan kol kola girerek son bulmuş ve bu barış bölgemizde aralarında düşmanlık bulunan birçok ailelere vesile olmuştur.

Aşağıda gazeteci olarak ben çektiğim bir portre gösteriyorum. Necmettin CEVHERİ, Ahmet TÜRK, Hadi KAHRAMAN ve Mehmet şerif ÖZKAN. Şeğ bubelerin heci sinanların ve meşkinilerin düşmanlıkları son buldu bölgemiz rahatlandı.


Mehmet Emin KARAKULAK

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!