Advert
DEĞERLİ DOSTLAR HER YIL BU ANIZ SORUNU YAŞANİYOR..
Konuk Yazar

DEĞERLİ DOSTLAR HER YIL BU ANIZ SORUNU YAŞANİYOR..

Bu içerik 344 kez okundu.
Advert

DEĞERLİ DOSTLAR HER YIL BU ANIZ SORUNU YAŞANİYOR..

Değerli dostlar Dünyada eğer saygınlık istiyorsanız İNSAN DOĞA-EKOLOJİ-TARİHİ ESERLER ve HAYVAN haklarına saygı duymalıyız öylese hepimiz empati kurmalıyız. BU HABERİ PAYLAŞALIM HER KES GÖRSÜN

.
Değerli halkımız sayin Çiftçilerimiz ne olur ANIZ yangınları için duyarlı olalım..

Çok değerli halkımız dan çiftçilerimiz den duyarlı insanlarımız dan bana ANIZ yangınlarıyla ilgili haber bilgi hata yanan yangının ANIZ yanma fotosunu çekip bana yoliyorlar her kese selam Teşkkür ediyorum.

Öncelikle bu yılın hasılatı çiftçilerimiz için bereketli bir yıl olmasını diliyoruz kolay gelsin selametle..

Her yıl bu ANIZ yangınlariyla ilgili toplantılar yapiyoruz özelikle 5 Haziran Dünya Çevre günü etkinliklerimiz de açıklamalar yapıp basına ve kamuoyuna duyurmaya çalışıyoruz.

Geçen sene afiş astık bildiri dağıtık ama malesef halen gene ayni sorun devam ediyor bunu da belirtmek istiyorum değerli onurlu halkımızın çok değerli duyarlı insanlarımız var..

Bir kaç kişinin kendini bilmez insanların bu huysuzluğu tüm halka mal etmek yanlış olur bu da var dostlar geçen sene bizzat şahit odum resim de çektim Tarla sahibinin elinde benzin bidonu tarlayı yakıyor ANIZ zamanı idi sonra nedir bazıları izmarit atmış bazıların dikkatsızlığı yüzünden diye isyan ediyorlar..

Bunlara da şahit olduk dostum tüm bunlara rağmen ne olur Allah için duyarlı olalım bu yakan Anızın içinde canlı hayvanlar da var yuva yapmış yumurta yapan hayvanlar var bunlarda canlı bunu yapan hem ahlaki hem vicdani hem islami olarak doğru değil..

Ayrıca toprağın altın değeri de gidiyor az verim verecek ama o insan bunun bilincinden değil Çevremizi temiz tutalım doğayı kirletmeyelim Astım hastaları var bunlara zarar vermeyelim ..

Ağaç dikelim var olan ağaçlara doğaya sahip çıkalım suyumuzu boşa harcamayalım..

Erezyonla mücadele edelim Hata boşuna Elektir tesarufunu da yapmayalım ..

İlçemiz Kızıltepe ülkemizin 40 ilinden büyük Nüfusuyla bu ilçede halen bir Çiftçiler Derneğinin olmaması bir eksikliktır en azında iki üç Derneğin olması gerekirdi bu çiftçilerimizın sorunları Biz Kızıltepe Çev-Gön olarak gerektiği zaman dile getıriyoruz.

Ama bu yeterli değil İlçemizin Hububat Ticaret merkezi Zahireciler Derneği Başkanı sayın Mehmet Şerif Öter de öncülük yapıyor sorunlarını dile getırıyor.

Ama temennim özelikle Çiftçiler adına bu ilçe de iki üç derneğin olmasını istiyorum biz de katkı sunmaya çalışacağız.
Saygılar sunuyorum.

Menduh Çakar Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı.......

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.