Advert
Anız Yakmak Vahşettir
Emin Karakulak

Anız Yakmak Vahşettir

Bu içerik 292 kez okundu.
Advert

ANIZ YAKMAK VAHŞETTİR 

Yıllardır bilgilendirmelere ve kınama  lanetlemelere rağmen rağmen halen ANIZ yakılıyorsa o zaman biz daha gerilerde kalmış ziraat ve çiftçilikten anlamamış bir bölgeyiz. Her yıl anız yakmakla mala ne kadar zarar geldiğini bilmiyorlarmı, çok defalar anız yakmadan dolayı daha biçilmemış yüzlerce dönüm ekin yanıyor ne kadar milyarlarca tıraktör, sulama boruları ile tesisatı yakılıp küle dünmüyormu dün Mardin Derik üç yolunda dört TIR ve iki TRAKTÖR yanıp kül oldu.

Bu maddi boyutu ya vahşet boyutu ne kadar kuş çeşitlerinin yuvaları ve yavruları ne kadar ekine faydalı olan hayvanlar var toprağın kaymağını öldürerek gelecek yıl kendi ekinlerinin randımanını  ne kadar katlediyorlar.

Yani canlı canlı hayvanlarını yakmakla nesilerini yok etmek vahşettir.

Hal çaresi yokmu var, saman ve otuyla birlikte çift süren aletler var eğer çiftćilerimiz o aletlerle ekinlerini sürse tarla içindeki ot saman çeşit çeşit bitkilerin sapı gübre gibi ziraata daha faydalı oluyor batı da hıç bir zaman anız yakılmıyor oranın  bir dönümün randımanı bizim iki üç dönümün randımanı oluyor ben buna şehidim.

Zirraat mühendisleri tarım teknisiyenleri ve uzmanların alanlarına değindıģim için beni bağışlasınlar

Demokrat Düşünce sahibi ve koordinatörü

Mehmet Emin KARAKULAK


DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.