Advert
Hani Biz Bir Müslüman Ülkesiyiz Bu Anızı Yakan Kimler.
Konuk Yazar

Hani Biz Bir Müslüman Ülkesiyiz Bu Anızı Yakan Kimler.

Bu içerik 219 kez okundu.
Advert

HANİ BİZ BİR MÜSLÜMAN ÜLKESİYİZ BU ANIZI YAKAN KİMLER.

DİN HOCALARIMIZ HAYVAN SEVER DOĞA SEVERLER NERE DE


Bu insanlık dışı uygulamalar bölgemizde en çok Mardin ve Urfa illerinde oluyor bunu yapanlara çağrım var Hayvan severler doğaseverler nere de?
İsyanım var Öfkem var Ruhen sağlıklı değilim bana bir akıl fikir verin.
Beğeni ver yorum yaz paylaş vicdansızlar duysun.
Nedir bu haydutluk nedir bu vahşet nedir bu canilik nedir bu katliam.
Ey bilerek Anız yakan insan sen cinayet işliyorsun suç işliyorsun günah işliyorsun yargılanman lazım.

Anız yangını yaktığın zaman iyi bir şey yaptığını düşünüyorsun de sen gelirini servetini paranı düşünüyorsun ya Allah tarafını hiç hesaba katmıyorsun…

Halbuki sen Cinayet işliyorsun cinayet işlemek illaki bir insanı öldürmekle olmuyor o Ateşin içinde Canlı varlıklar var yuva yapmış hayvanlar var İnsanları yaratan Allah bu hayvanları da yaratmış…

Sen o Ateşi yakarken toprağın ham maddesini yok ediyorsun Organik maddelerini oluşumunu yok ediyorsun gelirini düşürüyorsun çünkü sende o kültür o bilinç yok insani vicdani ahlaki tarafı da hiç yok onun için bunu yapıyorsun.

EY HAYVAN SEVER İNSANLAR neredesiniz? Sizden ses yok hayvanlar vahşice canice yakılıyor ve sizler sessiz kalıyorsunuz buna anlam veremiyorum…

EY DOĞASEVER İNSANLAR.
Çevre Dernekleri Tema vakfı Dernekleri nerdesiniz sizden ses seda yok Anız yangılarından Ağaçlar da nasibini alıyor doğa katliamı oluyor çevre kirliliği oluyor toz duman oksijeni etkiliyor ve sizden bir açıklama bir mesaj halen yok.

DİN ADAMI HOCALAR.
Bu vahşete karşı sessiz kalmayın bu günahı işleyenleri Cami hutbelerinde anlat bu Anızı yakan insanların ne kadar suçlu olduğunu halka anlat onları halk nezdinde onları rencide et

Ey kendini bilmez insan sen bunu yaparken değerli onurlu duyarlı çiftçilerimizi de zor durum da bırakıyorsun biz bu ahlak dışı uygulamayı tüm halkımıza ve çiftçilerimize mal edemeyiz bunu yapanları şiddetle kınıyorum..

İlgililer tarafın da bir çözüm bulmalarını diliyorum ve bu Anız Ateşi yakan insanlara mutlaka para cezası verilmeli mademki onlar o kadar gelir ve parayı düşündükleri için caydırıcı cezalar verilmeli.

Orman kanunda bulunan cezalar Anız için geçerli olsun inan ki artık kimse Anız Ateşi yakmaz Orman yakma katliamı için verilen cezalar insanların öldürülmesin den cezası daha fazladır .

Anız yakmak çevreyi kirletiyor hasta Astım Kanser hastalara zarar veriliyor halkın mal ve canına zarar veriliyor Canlı varlıkları öldürüyor hayvan yuvalarını yakıyor bundan daha büyük suç olabilir mi bunları Allah ıslah etsin onları önce Allaha havale ediyorum sonrada yetkililere ve de ilgililere havale ediyorum hak etiği cazaları hukuken verilmesini diliyorum.

 


Menduh Çakar Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı.

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GEÇEN YIL 61 BİN 235 KİTAP YAYIMLANDI
GEÇEN YIL 61 BİN 235 KİTAP YAYIMLANDI
Türkiyenin Yüzde 28’İ Çocuk
Türkiyenin Yüzde 28’İ Çocuk