Advert
Kızıltepe'de Futbol heyecanını kaybediyor.
Konuk Yazar

Kızıltepe'de Futbol heyecanını kaybediyor.

Bu içerik 266 kez okundu.
Advert

Kızıltepe'de Futbol heyecanını kaybediyor.

 

2017.2018 Futbol sezonu başlıyor.

Gittikçe heyecanını kaybeden Mardin 1.ve.2.ci amatörde 40 takımdan şu anda iki kademede 20 takım zor lige katılabiliyor. Mardin liglerinde seyir zevki sıfıra düşmüş mahalle maçlarından farkı kalmamıştır. Bunun açık göstergesi Bölgesel Amatör Liginde (BAL) mücadele edecek olan iki takımımızın durumu, bu iki BAL ligi takımızdan biri Türkiye kupasında maştan önce son 3günde toplandı, diğer takımımız BAL ligi maçlarının oynanmasına bir hafta kalmasına rağmen hala hazırlıklara başlamamış durumda.

Bizim ligde mücadele eden takımların amacı bir üst lige çıkmaktır. Çıkıncada bu hale düşüyor, ilgisiz sahipsizler. Eskiden dönemin Kızıltepe ilçe spor müdürümüz Hasan Demir, köyler ve mahalleler arası futbol turnuvası düzenliyordu 45 takım katılıyordu. Turnuvanın açılışı ve kupa törenine ilin ve ilçenin bütün yetkilileri katılıyordu. Çünkü o zamanlar bütün takımlara eşit bir gözle bakılıyordu, siyaset asla futbola karıştırılmıyordu. Şampyon olan takımlara hep beraber destek veriliyordu. Şu anda ligimiz başlıyor hiçbir yetkilinin bir mesajıni görmedim.

Biz BAL liginde mücadele ettiğimizde 13 deplasmana gittik bir tek sefer belediyeler bize araç vermediler. Her yerde Kaymakamın takımı a partinin b partinin takımı şimdi yine destek alamıyoruz. Oysa spor barış kardeşlik ve dostluktur, seyir zevki yüksek olan bir oyundur. Biz spor yapıyoruz bazı çıkarcı insanlar gibi günde bir yerde spora siyaset karıştırarak geçinmiyoruz.

Biz bütün yetkililerden isteğimiz, bütün külüblere eşit mesafede davranın bir araya getirin kaynaşma olsun, saygı-sevgi olsun. ilimiz ve gençlerimiz için en iyisi neyse hep beraber onu yapalım her sezon öncesi külublerle bir toplantı yapılıyordu bu da kalktı. Hal böyle olunca başka illerde 50 takımdan ligler kurulur bizde 20.

İnşallah yetkililerimiz duyarlılık gösterir ve güzel bir sezon geçiririz. bBiz spor adamlarıyız her zaman gerçekleri yazmaya devam edeceğiz. 2017-2018 Futbol sezonu tüm takımlarımıza hayırlı olsun. Hak edenin kazandığı sakatlıkların yaşanmadığı centilmence bir sezon yaşamamız dileği ile tüm takımlara başarılar dilerim.

Sabahattin Derin

Kızıltepe fıratspor Kulübü Başkanı

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.