Advert
Zamanı Belli Belirsiz Bir Günden
Diler Erbeyi

Zamanı Belli Belirsiz Bir Günden

Advert

ZAMANI BELLİ BELİRSİZ BİR GÜNDEN

 

Söze nereden nasıl başlanır bilmiyorum ama konuşulacak, tartışılacak, çözüme ulaştırılacak çok şey olduğuna inanıyorum. Mesele sadece bir kadın, bir ırk yada bir düzen meselesi değil aslında ama şunun da farkındayız ki tüm bu toplamların varsayımlarıdır mesele.

Ne çok doğrular vardır büyüklerimizde amenna… Ama ne çokta hata vardır ezelden ayaklarıyla sürükleye sürükleye getirdikleri.

Elimde Fotoğraf makinesiyle dolaşıyorum Kızıltepe sokaklarında, çarşının orta yerinde. O kadar çok göz hissediyorum ki üstümde bunun eğrisi ile doğrusunu karıştırıyorum. Bir kadın olmanın avantaj ve dezavantajlarını tartışmak geliyor içimden,  bir bilirkişiyle.

Şimdi hak vermiyor değilim, benden senden haklılar diyorum yalnız, fazlaca da kızıyorum içimden kendilerine bu kadar haklılık payı çıkardıkları için. Kendi insanımın evladıyım buranın bir çocuğu bir genciyim ve sizden biri olarak yazıyorum bunları. Çok değerli ağabeylerim, teyzelerim, ablalarım ve gözleri geleceğe umutla bakan güzel bölgemin tertemiz çocukları; sizin için gelen sizin için bir şeyler yapmak isteyen insanların kanatlarına ağırlık yüklemeyiniz, yüklemeyiniz ki sizin için kanat çırpabilsinler.

Biz hayata bir sıfır değil beş sıfır yenik başlamışta olabiliriz ama maçın daha bitmediğini, kazanmanın bizim de hakkımız olduğunu belirtmek istiyorum.

Şimdi desem ki ‘biz yaralardan güç alıyoruz’ bu sözlerime kızanlarda olacaktır ama benim varsayımımsa eğer ve ben buna inanıyorsam, söylemenin haklılığını da kendimde buluyorum.

Kızıltepe’de güzellik adına yaşanması gereken her ne varsa yaşatalım. Hep beraber tek yürek, tek bilekte birleşerek. Büyüklerimizin ezelden beri bir sözü vardır. ‘’Yaşayamadıklarımızı, içimizde ukde olarak kalanları çocuklarımıza yaşatacağız.’’ Bu bizim başlığımız olsun hadi güzel bir kompozisyon yazalım hep beraber.

Bu gün ilk yazım, size ulaşmak için ilk adımım olsun.

NOT: Gazeteci arkadaşımız Diler Erbeyi, bundan sonra yazılarıyla siz değerli okuyucularımızla olacak. Yazıları ile sitemize katkı sunacak meslektaşımıza teşekür eder. Başarılar dileriz. Aramıza Hoş geldin...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!