Advert
Küfürbaz Hayat
Diler Erbeyi

Küfürbaz Hayat

Advert

KÜFÜRBAZ HAYAT

 

Zamandan biriktirdim tüm intikamlarımı, başını omuzuma yaslarken uyurken dizlerimde. Ben, bir anne şefkati ile yaklaşırken dökülen göz yaşlarına ve toplarken tek tek ellerimle yerden umutlarını. Meğer celladıma ortak imiş. Ne günlerdir bunlar böyle, ne zamanlardır? Sorularım yüzgöz oldu birbirleriyle ve sonsuzluğuma kan kusturmuş bir edep. En sevdiğim beyaza renk körüyüm şimdi.

Şimdi gelsem, şimdi tutsam eteklerinden yüzüstü bir ben yaratırım değerlerime. Bir gurur yumağı anlatmalarımda ve hiçbir zaman anlayamayacağın. Küfürbaz bir gelecek bekliyor çocuklarımızı edepsizce. Diyorum ki ben gitsem senin kaldığın her yerden, gitsem üstün körü hiç irdelemeden…

Avazım çıktığı kadar susuyorum ve susmalarıma tüm bağrışmalarım. Annemin hiç bitmeyen taze kokusu, Tanrının bahşettikleri ve fazlasıyla törpülenmiş bir hayat…

Anlatmaya anlatırım da anlattıklarımın da hükmü yok ki artık! 

Tabiata küs olan her canlıya kastım var. Ölümden ölüm beğense gırtlağına yapıştığım, beğendiğine dahi garezim var. Söylesinler şimdi dokunmak gibi bir eylemin getirilerini, hadi anlatabiliyorlarsa ve izahı var ise buyursunlar. Ama asla anlatamazlar! O kirli edepsiz dudaklarından dökülecek her sözün katili olurlar. Ve onlar ki asla mutlu olamazlar sadece mutlu sanırlar. Eğer bir çiçeği öldürürsen toprağına kanı dökülür ve sen yeşermezsin katlettiğinin toprağında.

Şu müthiş uyumak eylemi var bir de hani şu vicdanlarımızın en çok rahatsız ettiği eylem. Nerde hani, nerede şimdi?  Öyle bir hal aldınız ki, insan olabilme adına yaşanan tüm kavramları yok ettiniz.

Küçük değersiz ipe sapa gelmez mutluluklar için sonsuz hazzı yok ettiniz. Şimdi içindeki o yangını diri tutmak için elinde kalan tek şeyi ‘’insanlığı’’ bitiriyorsun.

 

Bilmiyorum kaç gün, kaç ay, kaç zaman geçti ama ne çok boş zamanı olmuşuz boşluğun. Vardım varacağım yere de,  varmaya vardık mı tam anlamı ile bilemiyorum. Tek bildiğim üstüne basıp geçsen o zamanın tek soluğunda dahi içim yanmayacak.

Ne siyasetin süslü püslü görünen yüzü, ne ölüm çukuruna biriktirdiği canları arkasına almış bir ülke, ne seviyor gibi yapan bir mecnun, ne de su içmiş gibi şarap kokan biri. Hiç birinden yoksun değiliz maalesef…

Söz sana dünya diye başlayacağım hiç bir cümlem yok, olamaz.

Biz merdiven yerine ne zamandan beri insan kullanmaya başladık bilmiyorum, bilmiyorum ki kaç masumun kafasını ezip te galip geldiğimizi sandık? Ölüme yani yaşatır iken ölüme, bu kadar katkı sunan başka bir canlı türü var mıdır ki?

Hiç kimse istememiştir günahı ve hiç kimse sevmemiştir onu demeyi o kadar çok isterdim ki ama maalesef bu günahlara olan açlığımızı anlamış değilim. Körükleyen bir nefis, acemi bir istikrarlılık.

 

Tövbe diye başlayan cümlelerin (Tekrarına gebe)  inançsızlığı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!