Advert
İnsanlığa...
Diler Erbeyi

İnsanlığa...

Advert

İNSANLIĞA…

 

Sürdürmek istedim hayatı ucundan tutup sürükleye sürükleye. Bu kadar sahtelik olabilir miydi?

Yaş olmuş dede, akıl daha mini minnacık diyeceğim de o da değil miniklere hakaret olur. Bey amca sen hangi kafayı yaşıyorsun acaba, yılların bile önemi kalmamış yaşında. Hangi devirden kalmasın, saysam içinden çıkamam. Ması, desi ıvırı zıvırı yok bey amcacım bir ayağın çukurda, ha kim ne zaman öleceği belli değil tabi, belki ben senden önce çekip gideceğim. Ama kaldığım kadar karakterime sadık olarak. Ya sen? Almışsın eline tezbihi,  giyinmişsin takımları mavi dokulu ama onların üstüne bir karakter giyememişsin eee ne oldu şimdi yakıştı mı? Utanmak en güzel duygulardan, utanmaktan yoksun olunur mu insan hiç bu yaşa kadar… yazık karakter edinememişsin bari utan cüssenden yok o da yok!!!  Yazma sen bey amca yazmak eyleminden tiksindirtme. Geleceğin dokusunu bozma. Çocuklar yetiştirelim süt koksun, kocaman olurken bile sütün tadını unutmasın. Çocuklar yetiştirelim adam olsun ama gerçek adam. Çocuklar yetiştirelim karakter kuşansın öyle bir kuşansın ki düşman kuşandığından utansın.  Şimdi yok yere yada neden bunları yazdın diye soranlar olacaktır elbette ki okuyanın çoğu başlangıçtan anlamıştır neyi anlatmaya çalıştığımı. Ayan beyan anlatmadığımdan değil çirkinleştirmek istemediğimdendir. Ne güzel insanlar tanıdım, ne güzel ağabeyler tanıdım yüzü içi kadar temiz, görünmeyen görünen kadar. Ama ne adamlar tanıdım kocamış kütükten başka bir şey değil. Kendilerini övmekten bıkmayan, eğitim veriyor adı altından yoksunluğunda boğan, ne kalıbının adamı, ne kalıplara sığacak adam. Öyle adamlar tanıdım ki kendini her şey sanan ama hiçbir şey.  Biliyorum kızacaklar, o mükemmeliyete bürüdüklerinin içi boşluğundan korktukları için kızacaklar.

Küstüm oynamıyoruzu oynuyoruz dede. Ya sen kimsin ki? Sen kimsin? Sanıyor ki ortaya çıkmayacak yalan, dolan, kirli oyunları. Sanıyor ki, ölmeyecek hep yaşayacak. Yaşa bakalım nereye kadar yaşayacaksan… Bide işin garip ve kötü tarafı Allahtan, Peygamberden o kadar çok bahsederler ki sanırsın evliya. Tepeden tırnağa günah kokuyor leş kargası gibi ama elinde misvaklarla dolaşıyor. Aklanamazsın, temizlenemezsin! Defterini düzmüş garantilemiş cennet,  oturmuş bekliyor.

Ecel gelse erken diyecek, daha yeni başladı ya yaşamaya… Özür diliyorum yaşlılarımızdan… Kastım asla yaşa değil bir gün bende yaşlanacağım ve sonra yalnızlaşacağım. Hoş memnun olurum bundan ya neyse işte sonrada öleceğim. Belki de bunların hiç birini yaşayamadan göçüp gideceğim kim bilebilir ki?  Ama ölmeyi, ölüme layık yaşamak var birde. Ölüm hak ediyor kucağına düşenden utanmamayı, ölüm hak ediyor ona teslim olanın teslimatının samimiyetini.  Belki çok farklı hatta sizlere göre çok saçma düşünüyorumdur ama her yaşın yakıştığını yaşamasını temenni ediyorum sadece. Kültürüm ne güzeldir öyle yaşayabilene, ne de güzeldir öyle adeti yerinde bulabilene, ne mükemmeldir öyle yaşına saygı edilene.’’ İnsanın saygısı öncelikle kendinedir. Kendine saygısı olmayanın başkasına da saygısı olmaz’’ bu benim sözüm değildir. Hepiniz benden çok daha iyi biliyorsunuz. Kir vardır sabunla ovalanır, su ile durulanır çıkar. Kir vardır vicdan ile törpülenir, hasiyet ile örtülür çıkar. İşte ikicisinin yokluğunu yaşıyorsan ….

 

Seçimi onlara bırakmıyorum! Direk insanlığa davet ediyorum. Bahanelerin, saçma sapan hastalıkların ardına saklanmadan, korkak oldukları kadar basitleşmeden insanlığa davet ediyorum.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!