Advert
Bir Öğretmenler Gününü Kutlarken
Konuk Yazar

Bir Öğretmenler Gününü Kutlarken

Bu içerik 157 kez okundu.
Advert

BİR ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLARKEN

 

Zor şartlarda öğretmenlerimle beraber ilkokulu, orta okulu, liseyi ve üniversiteyi okuduğum yıları filim şeridi gibi gözden geçirdim. Geçirdiğim bu sürelerde öğrenci temsilcisi oldum. Demokrasi mücadelesinde Allaha inanan inançlı bir Devrimci olarak Kurşunlara hedef oldum işkencelerden geçtim.

 

Hayatımın bir kısmını cezaevlerinde geçirdim. Üniversite dönemlerinde biraz cesur olduğum için Kızıl komutan ve bölgede halen Cemilê sor olarak anılan bir şahsiyet olarak birinci perdeyi bu şekilde bitirdim.

Öğretmen oldum, Mütahit oldum, Sanayici oldum. Çok zengin oldum. Çok fakir oldum. İnsan hakları savunucusu oldum. Sivil toplum ve Siyasi sorumluluklar taşıdım. Ülke içinde ve ülke dışında iki önemli Barışa imza attım. Barış Aktivisti oldum. Ülkemizde ve uluslararasında İnsan hakları ve Barış ödülleri aldım.

Başbakanlık basın yayın ve enformasyon da danışman oldum. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına kanaat önderi oldum. Gazeteci yazar oldum. Mitolojik ve Barış ile ilgili kitaplar yazdım. Bu zorlu süreçler de yaptığım bu hizmetleri Evrenin sahibi Rabılaleminin insanlığa hizmet ve vijdani muhasebeyi rehber alarak bugünlere geldim. Eğitim öğretim ve kültürel hizmetlerde Bugünlere gelmemi sağlayan ve sebeb olan tüm Öğretmenlerin ellerinden öpüyorum. Emekli bir gazeteci öğretmen olarak, tüm Öğretmen arkadaşlarımın bu onurlu Öğretmenler gününü kutluyorum. En derin saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

"Cemil Aydoğan Öğretmen Gazeteci"

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GEÇEN YIL 61 BİN 235 KİTAP YAYIMLANDI
GEÇEN YIL 61 BİN 235 KİTAP YAYIMLANDI
Türkiyenin Yüzde 28’İ Çocuk
Türkiyenin Yüzde 28’İ Çocuk