Advert
KADINA YÖNELİK ŞİDDETE HAYIR
Konuk Yazar

KADINA YÖNELİK ŞİDDETE HAYIR

Bu içerik 325 kez okundu.
Advert

KADINA YÖNELİK ŞİDDETE HAYIR

 

ŞİDDETEN AYRI ONUR KIRICI BİR DURUM DA VAR BU DA ÖNLENMELİ Ülkemizde bu onurlu baş tacı bazı kadınlar halen çöp konteynlerde ekmek topluyorsa ve bazı bu değer taşiyan kadınlar halen cadde ve sokaklarda dilencilik yapiyorsa ve hiç bir ülkede ve hiç bir Emperyalist ülkede bu vahim tablo yoksa bu İslam Müslüman Coğrafyasında varsa toplumsal olarak yaraliyız içim paramparça. ÜLKEMİZDE KADIN HAKLARINA KARŞI DEMOKRASİ İŞLENMİYOR. İstatistiklere göre ve iddialara göre Türkiye’de her 10 kadından 4’ü eşi ya da birlikte olduğu kişi tarafından şiddet görüyor.

 

ÜLKEMİZDE SON ARTAN KADINA YÖNELİK SORUNLAR BİZE ENDİŞELENDIRİYOR…

Özgürleşen Kadın yaşamaya huzur mutluluk getirir Doğa ve Ormanların yaşam yaşantısı gibi öyleyse bu değer taşıyan insanlara bu şiddet niye. Bu kutsal baş tacı onurlu olan değer taşıyan insanlarımıza yeteri kadar değer veremiyoruz. Maalesef. Her gün ülkemizde gün geçmiyor ki yerel ve ulusal basında kadına şiddet taciz tecavüz intihar boşanma haberleriyle uyanıyoruz kütü çirkin kadın yoktur varsa bir nahoş durum sistem toplum da bir hastalık var demek bu da tedavi edilmeli bu sorun giderilmeli. Kadının hamurlu elleri Beşik sallayan eleri öpülür hak etiği yere ve hak etiği değerler verilmelidir.

 

Ülkemizde Türkiye’de bir yılda erkekler tarafından öldürülen kadın sayısı istatistiklere göre tahminen 365’i bulmasına karşın ülkemiz buna duyarsız kalıyor buna çözüm bulunmalı gereği yapılmalı bu acı bir tablo.. Ama ülkemiz buna sesiz kalınıyor. İşte bu onurlu baş tacı kutsal kadınlara verdiğimiz değer buradan çıkıyor beli oluyor. Şimdi 8 Mart Dünya kadınlar emekçi günü dolaysıyla etkinlikler ve kutlamalar yapacaklalar evet bu anlamlı gün kutlanmalı.. Ama kadın haklarını yılda bir güne sığdırmamız doğru değil. Ama kadını yılda bir gün ile sınırlandırmak doğru değil yılın 365 günü kadınlar günü olması lazım Hamurlu eleriyle beşik sallayan bu değer taşıyan insanlara hak etiği değeri vermeliyiz.

 

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu verilerine göre 2015 yılında 303 kadın katledilmiştir. 2016 yılının 11.ayına kadar ise; erkekler en az 236 kadını katletti. 71 kadına tecavüz etti. 368 kız çocuğuna cinsel istismarda bulundu, 282 kadına ise şiddet uygulandı çok vahim bir tablo çoğu 15 yaş altında bu durum Ülkemiz için son derece korkutucu bir tablo.

Toplumun kanuna uymadığı ve yasalarında bunu sağlayamadığı noktada, kanunu topluma uyarlama gayretinin hiçbir kanuni dayanağı yoktur. Türkiye’nin bu durumu itibari ile gelmiş olduğu nokta son derece endişe vericidir”

 

Menduh Çakar Mardin

 

Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı.

 

 

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları