Advert
Nesnesi Yitik Tüm Cümlelerin Tek Varsayımı
Diler Erbeyi

Nesnesi Yitik Tüm Cümlelerin Tek Varsayımı

Advert

NESNESİ YİTİK TÜM CÜMLELERİN TEK VARSAYIMI

Sahi kuzu kurda mı emanetti?

Özlemeye vaktim yok! yada vaktim özlemeye yok. Sabahın beşi( 05:00) havlayan köpeğin o yitik zamanın içindeki feryadını anlamış değilim. Unutkanlığıma kefen biçiyor sanki. Ne önemi var ki hepimiz bir patolojik evresinde değil miyiz (Geçmeyen bir evre) ? O zaman normal olmayan bir ben miyim?

Benim önceliğim sensin diye başlayan cümlenin sonunu da gördük. Biten bir hikayenin yeniden başladığını da ama mucizelere tanıklık etsek te olmayacak duanın talihsizliğini de gördük.

Senaryolar hep zengin kız fakir oğlan üzerine kurlu değildir bir de unutmayan ve unutanlar üzerine vardır. Yani olunmayacak düşün unutulanı olduğunuzu bildiğiniz için unutmayı tercih edersiniz yada unutmuş gibi yaparsınız. Asıl olan yürek,  yürek konuşursa gerisi teferruattır demek en gerçek olanı sanırım.

Annemi durduk yere özlemem kadar içimde bir o…

Eşit yaşlar, eşitsizlikler.

Kırılmışlar, kıranlar ve konuya odaklananlar, Görülen ve görülmeyen yüzler …

Yüce makam, küçük ve büyük insanlar.

Tuza banan yaralar. Tartıdan geçmeyen, geçemeyen vicdanlar.

Hepimiz bir izdihamın kurbanlarıyız, o yüzden kimse mükemmeliyeti oynamasın!

Kız çocuklarının bebekle oynaması anne olma adaylığına bir gösterge mi yoksa bu tümü ile öğretilmiş bir durum mu ? Yani biz çocuğa seçme hakkı tanısak 10 kişiden kaçı oyuncak bebek seçer yada bunun yüzdeliği ne olur? Bu sorulara çözüm bulunca kadınların hassasiyetini yada duygu yoğunluğunu ne derece kavrarız ? Tabi istisnalar kaideyi bozmaz diyerek te belirmek gerek.

 

Masa üstlerine bırakılmış eski radyolar, mutfak sohbetleri, gelenekselleşmiş makarna günleri, tandır ekmeğine sürülen salçalar gibi hatıralar gelir bazen aklına, sonra o hatıraların içine sıkıştırılmış, mutlu-mutsuz çocuklar; korkak düşler ve birde alışılmış ama sürekli devam eden sızılar gelir. Bırakırsın hatırlamayı. Tıpkı onun gibidir bazı düşleri de çok istersin ama bırakırsın…


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!